Ostali sportovi

Pobjeda “orlova” nad Austrijom za maksimalan učinak u grupi

Odbojkaši Srbije su ostvarili maksimalan učinak u prvoj fazi Evropskog prvenstva. U posljednjem kolu takmičenja po grupama Srbija je u Antverpenu ubjedljivo savladala Austriju sa 3:0.

Izabranicima Slobodana Kovača je za siguran trijumf bilo potrebno samo 69 minuta igre.

Poslije odlične igre u prvom setu i vođstva od 1:0 (25:16), Srbija je nešto opuštenije počela drugi set. Austrijanci su to iskoristili i poveli sa 5:2 i 7:3. Srbija je izjednačila na 11:11, a zatim povela sa 14:12 i rutinski održavala razliku.

U finišu je Srbija imala četiri set lopte, a iskoristila je drugu za konačnih 25:22 i prednost od 2:0 u setovima. Austrijanci su i u trećem setu pružili snažan otpor, ali nedovoljan da bi se ugrozila pobjeda Srbije. Na kraju je bilo 25:20 za pobjedu od 3:0.

Selektor Kovač je očekivano odmorio nosioce igre, a istakao se Dražen Luburić koji je osvojio 18 poena.

Srbija će u osmini finala Evropskog prvenstva, u subotu 21. septembra u Antverpenu, igrati protiv četvrtoplasiranog tima iz grupe D, selekcije Češke.