Rukomet

Rukometašice Srbije do pobjede u posljednjoj sekundi

Ženska rukomenta reprezentacija Srbije savladala je sinoć selekciju Slovačke sa 27:26 u meču drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija je osvojila maksimalna četiri boda iz prva dva meča i nalazi se na pragu plasmana na turnir.

Tokom utakmice je viđen veliki broj preokreta, lijepih golova i grešaka, a pobjednik je određen tek u posljednjim sekundama.

U finišu je Slovačka imala tri gola više (20:17), ali su rukometašice Srbije na minut do kraja uspjele da preuzmu vođstvo.

Poslije minuta odmora, protivnice reprezentacije Srbije su uspjele da izjednače, imale su i napad za pobjedu, ali su izgubile loptu.

U posljednjoj sekundi meča srpski tim je izborio sedmerac i stigao do vrijedne pobjede, pošto je precizna bila Jelena Lavko.

Najefikasnije u pobijedi bile su Slađana Pop Lazić sa sedam i Jovana Stojiljković sa šest pogodaka, dok se u redovima Slovačke istakla Reka Bizikova sa čak deset golova.

Srbija je u prva dva kola izvukla maksimalnih četiri boda, pobjedama nad Švajcarskom i Slovačkom i praktično obezbijedile plasman na Evropsko prvenstvo.

Naredne obaveze su tek u martu, a protivnik će biti selekcija Rusije.