Španija u finalu SP!

Košarkaši Španije plasirali su se u finale Svjetskog kupa pobjedom nad Australijom rezultatom 95:88 poslije dva produžetka.

Utakmica je riješena tek poslije dodatnih deset minuta igre, iako je Australija praktično tokom 40 minuta meča imala sigurnu prednost,

a Peti Mils je promašio slobodno bacanje na četiri sekunde do kraja četvrte četvrtine, da bi potom Riki Rubio umalo pogodio koš sa više od pola terena.

Regularni dio meča je završen rezultatom 71:71, poslije prvog produžetka je bilo 80:80, pošto je Metju Delavedova promašio šut za pobjedu, a u novih pet minuta igre Španija je ubacila nekoliko šuteva i na kraju stekla sedam poena viška, pošto su i košarkaši Australije ostali bez energije u finišu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Mark Gasol sa 33 poena, a dodao je šest skokova i četiri asistencije.

Veliku podršku je imao u Rikiju Rubiju (19 poena, 12 asistencija, sedam skokova, četiri ukradene lopte), dok je Serhio Ljulj upisao 17 poena uz šest uspješnih dodavanja.

Na drugoj strani je bolji od ostalih bio Peti Mils, na terenu je proveo više od 45 minuta, upisao je 34 poena, tri skoka i dvije asistencije.

Fantastičnu partiju je pružio Nik Kej sa 16 poena i 11 skokova, od čega čak sedam u napadu, Endru Bogut je ubacio 12 poena i imao devet skokova, dok je Džo Ingls upisao samo četiri poena, ali je imao 10 uhvaćenih lopti i sedam asistencija.