Srbija bolja od Luksemburga

U meču petog kola kvalifikacione Grupe B, u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo, reprezentacija Srbije je večeras kao gost savladala selekciju Luksemburga rezultatom 3:1.

Selektor Tumbaković je u odnosu na meč sa Portugalcima napravio nekoliko izmjena u startnoj postavi i ovoga puta je to donijelo željeni rezultat, mada su Luksemburžani mogli da naprave i mnogo veće probleme.

Srpski tim je imao inicijativu, u prvih dvadeset minuta je imao par prilika preko Mitrovića, ali onda slijedi period bolje igre domaćih, koji su u 27. minutu mogli do vođstva preko Rodrigeza. On je poslije centaršuta sa desne strane šutirao pod prečku, ali je Dmitrović odlično reagovao.

Devet minuta kasnije – gol, ali na drugoj strani.

Aleksandar Kolarov je sa lijeve strane odlično centrirao za Aleksandra Mitrovića, koji je umakao pažnji defanzivaca Luksemburga i bez problema udarcem glavom smjestio loptu u mrežu – 0:1.

Tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme, tokom kojeg je selektor Tumbaković umjesto Kataija poslao na teren Nemanju Radonjića, što se pokazalo kao pravi potez.

Već u 55. minutu Radonjić je duplirao prednost srpskog tima. Sve se brzo odigralo, golman Dmitrović je uputio dugu loptu pred protivnički kazneni prostor, gdje je Milinković-Savić glavom spustio za Radonjića, a ovaj sa ”kapice” šesnaesterca snažnim šutem pogodio donji lijevi ugao gola Luksemburga – 0:2.

Ipak, nisu se predavali domaći, koji su postajali sve opasniji i u 66. minutu su smanjili na 1:2 pogotkom Turpela.

Tek tada su domaći vidjeli svoju pravu šansu, a u 72. minutu sjajna šansa za domaće da izjednače. Til je iskosa sa lijeve strane oštro šutirao po zemlji, a Dmitrović je uspio da sa gol linije izbije tu loptu.

Činilo se tada da su domaći bliži izjednačenju, ali u 78. minutu Mitrović je riješio sve dileme. Brza akcija srpskog tima po lijevoj strani, potom lopta odlazi u sredinu za Milinković-Savića, koji majstorski asistira Mitroviću, a najboljem srpskom strijelcu je ostalo da rutinski završi ovaj napad – 1:3, druga pobjeda Srbije u aktuelnim kvaifikacijama.

Loša vijest je nova pobeda Portugala, pa i dalje ostaju samo teoretske šanse za osvajanje drugog mjesta u ovoj grupi.