Rukomet

Srpske rukometašice bolje od Švajcarske

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobjedom je započela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje će u decembru 2020. godine biti odigrano u Danskoj i Norveškoj.

Srpkinje su u Kraljevu bile ubjedljive protiv Švajcarske i slavile sa 35:23 pred oko 2 500 gledalaca u SC „Ribnica“.

Gošće su poslije četiri minuta vodile sa 2:0, u osmom minutu je bilo 2:2, a onda je Srbija za sljedečih osam minuta napravila seriju od 8:0 i već tada riješila sve dileme oko pobjednika.

Najefikasnija u srpskoj reprezentaciji bila je Slađana Pop-Lazić sa sedam golova, Radojević je postigla pet, Lavko četiri, a Radosavljević, Liščević i Graovac po tri gola. Kod Švajcarske Hodel i Frej su bile bolje od ostalih sa po pet golova.

Sljedeću utakmicu u kvaliikacijama Srbija će odigrati u nedjelju od 17 časova u gostima protiv Slovačke.