Ubjedljiv poraz Zvezde u Minhenu

Fudbaleri Crvene zvezde su doživjeli ubjedljiv poraz od Bajerna u Minhenu na startu Lige šampiona, 3:1.

“Crveno-bijeli” su se dobro branili u većem dijelu utakmice, ali im je u finišu utakmice pala koncentracija, a to su Bavarci znali da kazne.

Očekivana je bila namjera Vladana Milojevića da prije svega osigura svoj gol, a na drugoj strani da Zvezda vreba priliku iz kontranapada.

“Crveno-bijeli” su se uspješno branili, često i sa desetoricom igrača na 40 metara od gola i Bavarci nisu uspijevali da probiju “crveno-bijeli” zid.

Da ima prostora za kontre Zvezde pokazale su dvije situacije iz prvog poluvremena. U 16. minutu Marin je poslije brzog napada šutirao, lopta je krenula ka Pavkovu, ali su Pavar i Nojer uspjeli da otklone opasnost u posljednji čas. U 27. minutu Žander je istrčao kontranapad, možda malo i preambiciozno šutirao, ali je pogodio spoljni dio mreže.

Na drugoj strani, Borjan je na iskušenju bio u 21. minutu, kada je Kutinjo poslije povratne lopte raspalio sa 18 metara, za malo iznad prečke. Često je posljednja linija odbrane srpskog šampiona otklanjala opasnost u posljednji čas, kao u 28. minutu, kada je Degenek sjajnim startom sprečio Perišića da izađe sam pred Borjana.

Ipak, u 34. minutu spasa nije bilo. Perišić je prošao po lijevoj strani, odlično centrirao, a Koman pobjegao Žanderu i glavom savladao Borjana.

Poslije primljenog gola, Zvezda kao da je ostala bez daha, pa je Bajern do kraja prvog poluvremena imao još nekoliko dobrih prilika. U 40. minutu još jednom je kapitulirao Borjan, ovoga puta savladao ga je Kutinjo, ali je prethodno bio u ofsajd poziciji i gol je opravdano poništen.

Brazila je oprobao udarac i u 44. minutu, ali je srećom po “crveno-bijele” ovoga puta lopta fijuknula pored stative. Najbolji strijelac Bajerna Levandovski je uglavnom bio dobro čuvan, ali je u posljednjim trenucima prvog poluvremena uspio da se izbori za poziciju i šutira pored Milunovića i Degeneka, ali je Borjan bio na mjestu, kao i nešto kasnije poslije udarca Tolisoa sa 18 metara.

Nastavio je Bajern pritisak i na početku drugog poluvremena, pa je u 53. minutu poslije udarca Tolisoa lopta okrznula stativu i otišla u gol aut. Dva minuta kasnije Perišić je šutirao sa 11 metara, iz okreta, pravo u Borjana.

Golman “crveno-bijelih” je sačuvao svoju mrežu i u 57. minutu, kada je Levandovski šutirao poslije velike greške Milunovića.

Mnogo sreće je Zvezda imala u 65. minutu. Perišić je poslije majstorije lobovao Borjana i pogodio prečku, a odbijenu loptu Levandovski nije uspio da sprovede u mrežu.

Djelovalo je poslije toga da su se uspavali i jedni i drugi, sve do 78. minuta kada je Marin opasno zaprijetio. Poslije odlične akcije Garsije i Van La Pare, Marin je lijepo šutirao, ali je lopta fijuknula pored stative.

Fudbaleri Bajerna su ekspresno reagovali i u 80. minutu Levandovski je riješio pitanje pobjednika. Uporni Poljak je iskoristio lošu reakciju Gobeljića i ćušnuo loptu pored Borjana.

U 87. minutu ponovo je prečka spriječila da lopta uđe u Borjanovu mrežu. Ovoga puta poslije prodora Alkantare Milunović je nespretno zahvatio loptu i uzdrmao prečku svog gola.

Tri minuta kasnije Milunović je sa gol linije izbacio loptu i spriječio da Levandovski postigne svoj drugi gol, ali je Borjan ipak još jednom morao da vadi loptu iz svoje mreže.

U prvom minutu nadoknade vremena, Bavarci su nasamarili odbranu Zvezde. Alkantara je iz slobodnog udarca prebacio živi zid, proigrao Tomasa Milera, a ovaj ostao sam ispred Borjana i lako ga prevario za konačnih 3:0.

Neredi u Barseloni: Sukobili se policija i demonstranti, gore vatre (VIDEO)

Reprezentativac BiH postavio svjetski rekord: Podigao 252,5 kilograma!

Barselona pod blokadom: Hiljade demonstranata na ulicama! (VIDEO)