Zvezda preko penala do pobjede nad Inđijom

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su pred domaćom publikom Inđiju 2:1, u osmom kolu Linglong Superlige Srbije.

Izabranici Vladana Milojevića do trijumfa su došli nakon sumnjivo dosuđenih penala u 88. i 90. minutu. Oba jedaneasterca realizovao je Milan Pavkov.

Gosti iz Inđije vodili su tokom većeg dijela meča, činilo se da će crveno-bijeli doživjeti prvi poraz u sezoni, međutim greška sudije i golmana Inđije uticale su da bude drugačije.

Kod prve situacije Vukanovića je srušen blizu kaznenog prostora, a sudija je procijenio da je to penal. Loptu je uzeo Pavkov i pogodio.

Samo dva minuta kasnije velika glupost golmana Prekovića, koji je do tog trenutka branio fenomenalno. Umjesto da uhvati loptu, on je pokušao da je primi glavom. Lopta se odbila do Garsije, on je uklizao i srušio ga.

Stojiljković je pokazao na bijelu tačku, a Pavkov je ponovo pogodio. Do kraja rezultat se nije mijenjao i Zvezda je pobijedila.

Inđija je od 25. minuta vodila golom Tomića, koji je sjajnim udarcem savladao Borjana. Crveno-bijeli izgledali su neprepoznatljivo, nisu stvarali šanse i Inđija je zasluženo vodila.

Do same završnice rezultat se nije mijenjao i, još jednom, činilo se da će Zvezda izgubiti. Ipak, desile su se dvije pomenute situacije i crveno-bijeli su preokrenuli.

Šampiona Srbije u srijedu očekuje meč protiv Bajerna u Minhenu, a ovaj meč sigurno nije dobra uvertira, iako je ostvarena pobjeda.