Crveno-bijeli ubjedljivi protiv Primorske

Košarkaši Crvene zvezde ubjedljivo su savladali Primorsku sa 90:64 na startu regionalne ABA lige.

Izabranici Milana Tomića ostvarili su prvi trijumf u zvaničnim utakmicama u novoj sezoni.

Crveno-bijele je do pobjede predvodio Lorenco Braun, koji je imao dabl-dabl učinak (18p+10as).

Crveno-bijeli su se tako osvetili slovenačkom prvaku, pošto su upravo od njih nedavno izgubili u četvrtfinalu ABA Superkupa.

Dvocifren učinak imali su još i Ognjen Dobrić sa 13 poena, Džejms Gist dodao je 11, dok je Mohamed Faje meč završio sa 10 postignutih poena.

U poraženoj ekipi istakli su se Lens Heris sa 17 poena, Žiga Dimec dodao je 12, a Alen Hodžić 10 poena.

Pobjeda aktuelnog šampiona ABA lige ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje, a gosti su samo u prvih pet minuta utakmice držali kakav-takav priključak.

Od tog momenta, Zvezda je krenula sa furioznom igrom, pojačala odbranu i skok u napadu, a Primorsku svela na samo tri postignuta poena u drugoj četvrtini.

Gdje su stali u prvom, izabranici Milana Tomića nastavili su u drugom poluvremenu, a prednost je konstantno rasla i u jednom trenutku bila +36.

Uspjeli su igrači slovenačke ekipe da smanje vođstvo domaćih i ovaj poraz znatno ublaže, pa je meč završen rezultatom 90:64 u korist Crvene zvezde.

U narednom kolu, 13. oktobra, crveno-bijele očekuje teško gostovanje podgoričkoj Budućnosti, dok će Primorska dan ranije ugostiti Partizan.