Evrokup: Pala i Lokomotiva u grotlu “Pionira”!

Partizan je zadržao maksimalan učinak na startu Evrokupa! U atmosferi za pamćenje “crno-bijeli” su prvi put pobijedili Lokomotivu (80:71) u petom pokušaju i došli do četvrte pobjede u ovom takmičenju.

Uželjeli su se navijači Partizana dvorane “Aleksandar Nikolić” i napravili sjajnu atmosferu, a njihovi ljubimci su im to vratili najboljim prvim poluvremeom ove sezone. Gosti iz Rusije vodili su samo dva puta i to na početku meča, 2:3 i 3:5, a sve ostalo proteklo je u znaku “crno-bijelih”.

Početak meča protekao je u znaku Nikole Jankovića, koji je postigao prvih pet poena za Partizan, a kasnije je “povukao” Rade Zagorac, kao i Vil Mozli koji je svojom borbenošću davao ritam sjajnoj odbrani Partizana. Ne treba zaboraviti i njegovu realizaciju slobodnih bacanja, imao je dosta problema ove sezone, ali je u prvoj četvrtini pogodio pet od šest penala i bio jedan od najzaslužnijih za prednost Partizana 24:18 poslije prvih 10 minuta.

U prvoj polovini druge četvrtine zaigrali su “crno-bijeli” još čvršću odbranu, čekalo se jedino da proradi šut za tri poena. Iz prvih devet pokušaja pogođena je samo jedna, ali je deseta bila srećna, Birčević je pogodio van linije 6,75 za prvu dvocifrenu prednost domaćina, 31:21. Imao je Partizan u dva navrata po +12, sve do tri i po minuta prije kraja druge četvrtine prednost je bila dvocifrena, a onda su Kamings i Kalnietis sa tridesetak sekundi pogodili dvije trojke za smanjenje na 39:34. Zagorac je uspio da prekine ovu seriju, a pogođeno slobodno bacanje Kalinetisa bio je posljednji poen u prvom poluvremenu koje je završeno promašenom trojkom Zagorca.

Drugo poluvrijeme donijelo je donekle drugačiji sudijski kriterijum, Partizan je poslije tri minuta već ispunio bonus, a Lokomotiva je u prvih pet minuta imala samo jedan faul. Iskoristili su to gosti, iz minuta u minut smanjivali prednost i košem Sema Dekera u 26. minutu poveli prvi put nakon početka meča, 48:47. Za nepun minut Lokomotiva je stekla šest poena prednosti, ali je Partizan uzvratio serijom od 7:0 i ponovo uhvatio priključak. Na isteku 30. minuta Rusi su imali poen prednosti, 58:57. U trećoj četvrtini igrači Lokomotive šutnuli su čak 15 slobodnih bacanja.

Na početku četvrte četvrtine ponovo dominacija Partizana, serijom od 11:1 “crno-bijeli” su poveli sa 70:61. Seriju je započeo Jaramaz trojkom, a onda je krenula epizoda Rašona Tomasa koji je vezao četiri poena, a sve je začinio Mozli na asistenciju Jaramaza. Kamings je vratio Lokomotivu u život sa osam vezanih poena, ali je napad odbio Tomas sa šest od narednih osam poena “crno-bijelih”, a na semaforu je stajalo 78:71 nepuna dva minuta do kraja. Uslijedio je alej-up Gordića i Mozlija koji je zapalio “Pionir” što su bili posljednji poeni na meču.

Tomas je bio najefikasniji sa 16 poena, Mozli je dodao 11, a Zagorac i Jaramaz po 10 poena. Kod Lokomotive Deker i Kamings po 17, Vilijams 15 poena.