LŠ: Čelsi bolji od Ajaksa, Lajpcig od Zenita

Fudbaleri Lajpciga su poslije preokreta došli do pobjede u duelu sa Zenitom (2:1), dok su istovremeno igrači Čelsija savladali Ajaks u trećem kolu Lige šampiona rezultatom 1:0.

Lajpcig je slavio sa 2:1, iako je poslije prvog poluvremena imao jedan gol zaostatka.

Ovim trijumfom je Lajpcig izbio na prvo mjesto tabele, makar dok se ne završi meč između Liona i Benfike i ima šest bodova.

Zenit je ostao na četiri, koliko ima i francuska ekipa, ali i utakmicu manje.

U drugoj utakmici, Čelsi je bio u podređenom položaju tokom prvog poluvremena, kada je i poništen, čini se, regularan pogodak Kvinsija Promesa za Ajaks.

Ipak, drugo poluvrijeme je pripalo gostujućoj ekipi, prije svega zahvaljujući rezervnim igračima Kristijanu Pulišiću i Mišiju Batšuaiju.

Upravo je belgijski reprezentativac i postigao jedini gol na utakmici, u 86. minutu, čime je svom timu donio drugu pobjedu u takmičenju.

Poslije ovog meča Ajaks i Čelsi imaju po šest bodova, ali ekipa iz Amsterdama ima bolju gol razliku.