LŠ: Nastavljena kriza Reala, Šahtar do pobjede u nadoknadi

Real Madrid i Klub Briž podijelili su bodove na Santiago Bernabeu u okviru drugog kola Lige šampiona odigravši neriješeno 2:2.

Prvu priliku na utakmici propustio je Benzema još u šestoj minuti, a samo tri minute kasnije gosti su zaledili domaće navijače. Denis je pogodio na asistenciju Taua za 0:1. Vrijedi istaći da je sudija Kabakov zbog moguće ofsajd pozicije provjeravao ispravnost gola VAR tehnologijom.

Modrić i Varane su potom opasno zaprijetili za domaće, a da se Briž ne šali pokazao je Tau u 35. minuti kada je Krutoa u posljednji tren spasio pogodak.

Potpuni šok za domaće uslijedio je u šest minuta prije odlaska na odmor kada je fantastični Denis udvostručio prednost belgijske ekipe. Kros je u posljednjoj minuti mogao smanjiti rezultat, ali je bio za malo neprecizan, pa je 0:2 bio rezultat prvog poluvremena.

Slično kao kod prvog gola Briža, sudija je pomoću VAR-a morao odlučiti da li treba priznati pogodak Ramosa iz 55. minute. Na kraju je ustanovljeno da ofsajda nije bilo pa je Real smanjio rezultat na 1:2.

Igra se primirala sve do 84. minute kada je Kabakov pokazao drugi žuti karton Vormeru pa su gosti meč okončali s deset igrača. Odmah je ta prednost urodila plodom jer je Kasemiro minut kasnije postavio konačnih 2:2.

Club Briž sada ima dva boda nakon prva dva kola, dok je Realu ovo prvi osvojeni bod.

U drugoj utakmici koja je počela u 19 časova, Šahtar je golom Solomona u 95. minuti pobijedio Atalantu sa 2:1.