Medvedev je prvi finalista u Šangaju

Ruski teniser, Danil Medvedev, igra u nevjerovatnoj formi i u Šangaju. On je jutros uspio da savlada Grka Stefanosa Cicipasa u polufinalu Mastersa u Šangaju bez izgubljenog seta, ali poslije dosta napetih sat i po tenisa – 7:6(5), 7:5.

Medvedev je od kraja jula na tvrdoj podlozi izgubio samo tri meča, dva od Nadala i jedan od Kirjosa, a seriju pobjeda nastavio je i u Kini. Plasirao se u finale turnira u Šangaju, a tamo će mu rival biti pobjednik meča između Matea Beretinija i Aleksandra Zvereva.

U prvom setu nije bilo brejka, a jedine tri brejk lopte imao je Grk u devetom gemu. Medvedev se izvukao iz neprijatne situacije i potom u taj-brejku realizovao prvu set loptu za vođstvo od 1:0.

U drugom setu Medvedev je prvi stigao do brejka i prednost čuvao sve do desetog gema kada je servirao za meč. Do tog trenutka u čitavom setu napravio je tri neiznuđene greške, a onda samo u ovom gemu još tri i dozvolio Cicipasu da se vrati u set. Ipak, usledio je novi brejk i nova prilika za pobjedu, koju ovoga puta nije propustio.

Medvedevu je ovo bila 28. pobjeda nakon Vimbldona.