Novi debakl Sakramenta, Srbi slabi (VIDEO)

Tri utakmice i tri glatka poraza Sakramenta na startu nove sezone NBA lige jasan su znak da nešto ne štima u ekipi Luka Voltona!

Kingsi su prvi meč od Finiksa izgubili sa 29 poena razlike, u drugom su se upristojili, samo “minus 10” protiv Portlanda, ali sinoć su doživjeli još jedan totalni debakl – 81:113 u sudaru sa Džezerima iz Jute. Kompletan “minus” ekipe poslije samo tri meča iznosi čak 71 poen.

Ništa nije funkcionisalo kod gostiju, ponajmanje odbrana. Čak 65 koševa primio je Sakramento do poluvremena i praktično poslije dvije dionice izgubio svaku šansu da upiše prvi trijumf, pošto je zaostajao 24 poena (41:65).

Nisu “kraljevi” bili mnogo bolji ni u nastavku. U jednom momentu bili su na “minus 40”, da bi u posljednjoj četvrtini malo popravili stvar.

Srpski internacionalci uklopili su se u sivilo čitavog tima. Bogdan Bogdanović ponovo je krenuo sa klupe. Odigrao je 24 minuta, ubacio 10 poena i na to dosao po dva poena i skoka. Šut ispod 50 odsto, 3/7. Nemanja Bjelica kao startno krilo postigao je sedam koševa (3/5 iz igre), uhvatio tri lopte i jednom asistirao. Sve to za nešto više od 16 minuta.

Podbacili su glavni šuteri Di'Aron Foks i Badi Hild. Obojica su odigrala po 20 minuta. Zajednički šut iz igre 4/16. Hild mnogo lošiji, 1/7. On je susret završio sa tri pogotka, Foks je bio nešto bolji, devet.

Jutu je vodio sjajni Bojan Bogdanović, ubacivši 28 poena (šut iz igre 10/18), a pratio ga je Donovan Mičel sa 15.

Rezultati: Milvoki – Majami 126:131, Detroit – Filadelfija 111:117, Njujork – Boston 95:118, Čikago – Toronto 84:108, Klivlend – Indijana 110:99, Hjuston – Nju Orleans 126:123, Juta – Sakramento 113:81, San Antonio – Vašington 124:122, Feniks – LA Klipers 130:122.