Novi poraz, “orlići” sve dalje od Evropskog prvenstva

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je od Poljske minimalnim rezultatom 0:1, u četvrtom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Ilije Stolice pretrpjeli su i drugi poraz, te imaju svega četiri boda, šest manje od prvoplasiranih Poljaka.

Imali su “orlići” veći posjed lopte u prvom poluvremenu, ali su uputili svega jedan udarac u okvr gola. Nije bila mnogo bolja ni Poljska, koja je dva puta “ugrijala” rukavice Marka Ilića.

Stolica je u drugom poluvremenu napravio pet izmjena, ali mu to nije pomoglo. Domaćin je u 79. minutu došao do prednosti preko Mateuša Boguža i do kraja meča je uspio da ga održi.

“Orlići” su imali devet šuteva u drugom poluvremenu, od čega tri u okvir gola, međutim mreža golmana Kamila Grabare je mirovala.

Srbija naredni meč igra za četiri dana protiv Rusije pred domaćim navijačima i ovaj susret mogao bi umnogome da odredi dalji tok kvalifikacija.

“Orlići” se i dalje nalaze u teškoj situaciji, ali do kraja ima šest kola i trenutni bodovni “minus” je nadoknadiv.