Partizan ubjedljiv u Grošnici, “petarda” Ivanovića

Fudbaleri Partizana ubjedljivo su savladali zonaša Vodojažu 6:0 u meču šesnaestine finala Kupa Srbije. Apsolutni junak gostovanja u Grošnici bio je Đorđe Ivanović, strelac čak pet pogodaka.

Pored njega u strijelce se upisao još samo Aleksandar Lutovac, kojem je ovo prvenac u “crno-bijelom” dresu.

Član Šumadijsko-raške zone, četvrog ranga srpskog fudbala, odolijevao je Partizanu do samog kraja prvog poluvremena.

Kružili su “crno-bijeli” oko kaznenog prostora Vodojaže, prijetili su Lutovac, Marković, Ivanović, ali su odbrana Vodojaže i golman Živak bili neprelazni.

Konačno, četiri minuta prije poluvremena, Partizan uspijeva da probije “bunker” domaćina. Poslije kratke akcije lopta dolazi do Đorđa Ivanovića koji odličnim šutem trese mrežu za 1:0.

Već na startu drugog poluvremena Partizan duplira prednost, drugim golom Ivanovića. Ovaj pogodak je potpuno slomio moral domaćina pa je uslijedila kanonada “crno-bijelih”.

Ivanović u 61. minutu na asistenciju Lakčevića stiže do het-trika, pet minuta kasnije prvenac u dresu Partizana postiže Lutovac, a samo minut kasnije novi gol daje Ivanović.

U posljednjem minutu meča Ivanović stavlja tačku na impresivnu partiju svojim petim golom u Grošnici.

Osmina finala Kupa Srbije na programu je 23. oktobra, a žrijeb će naknadno biti obavljen.