Poslije 34 godine: Fudbaleri Kanade bolji od Amerikanaca

Fudbalska reprezentacija SAD izgubila je meč od Kanade prvi put poslije 34 godine.

Kanađani su slavili pobjedu rezultatom 2:0 u CONCACAF Ligi nacija.

Dobru partiju zabilježio je golman Crvene zvezde Milan Borjan, koji se istakao sa nekoliko dobrih odbrana, te sačuvao mrežu svog gola.

Od poraza od Trinidada i Tobaga, kojim su ostali bez plasmana na Mundijal, reprezentacija SAD je vezala 17 uzastopnih pobjeda, sve do ovog meča sa Kanadom.

Prvi gol na meču postigao je Alfonso Dejvis tokom drugog poluvremena, da bi na konačnih 2:0 povisio Lukas Kavalini u 90. minutu.

Amerikanci su najbolju šansu imali u 51. minutu preko Kristijana Pulišića, ali se tada Borjan istakao sa jednom od ukupno tri odbrane koje je zabilježio u velikoj pobjedi svoje ekipe, skinuvši “zicer” krilnom napadaču Čelsija.