Voždovac u Humskoj pobijedio Partizan

Fudbaleri Voždovca pobijedili su Partizan na gostovanju rezultatom 2:1 u 11. kolu Superlige Srbije.

Partizan je gubio tokom većeg dijela utakmice, uspio da izjednači, ali neposredno pred posljednji sudijski zvižduk pretrpio poraz.

Crno-bijeli su napadali gotovo svih 90 minuta i samo u tri navrata imali padove u koncentraciji defanzivno, što ih je na kraju koštalo sva tri boda.

Crno-bijeli su prekinuli niz od četiri pobjede u svim takmičenjima, te upisali prvi poraz poslije deset mečeva nepobjedivosti.

Partizan je u meč ušao ofanzivno i napadao više neg rival. Imali su par solidnih prilika, ali nisu opasnije prijetili golu Ilića, sve do 17. minuta kada je to uradio Tošić.

U 27. minutu viđena je potpuna “ludnica”.

Urošević je katastrofalno odreagovao i poklonio loptu gostima, da bi jedan od napadača te ekipe pao u kaznenom prostoru poslije duela sa Stojkovićem.

Voždovac nije uspio da dođe do gola i izgledne šanse, a sudija Marković je odlučio da prekine akciju poslije promašaja “zmajeva” i da pokaže na bijelu tačku.

Crno-bijeli su žustro protestvovali, najviše Stojković, ali Marković nije promijenio odluku.

Loptu je na bijelu tačku stavio kapiten Nemanja Nikolić i ostavio golmana domaćina bez ikakvih šansi.

Ludilo prvog poluvremena se nastavilo kada su navijači Partizana riješili da ubacivanjem baklji skrenu pažnju na svoje nezadovoljstvo zbog odluke sudije.

Meč je prekinut tri puta, što zbog “bakljade”, što zbog pogrdnog skandiranja, a onda je i poluvrijeme produženo čak devet minuta.

Ilić je nastavio da briljira, pa se na pauzu otišlo sa 0:1.

Prvu priliku u drugom poluvremenu vidjeli smo u 47. minutu, kada je Marković odlično šutirao, Ilić još bolje branio, a onda rezervista Suma ostao kratak.

Crno-bijeli su napadali i napadali, ali nisu uspevali da stvore velike šanse, dok je ostale njihove pokušaje dobro uspijevao da suzbije golman Ilić, uz pomoć svojih defanzivaca.

Ogromnu priliku imao je Marković u 82. minutu, kada ga je Asano ostavio samog pasom petom, ali je nije iskoristio. To je mogao da kazni Daničić pet minuta kasnije, ali je Stojković bio na visini zadatka.

Partizanu se ofanziva isplatila u 91. minutu. Tada je sjajni Natho pronašao Pavlovića, koji je bio sam kao “duh”, te glavom donio izjednačenje.

Crno-bijeli su potrčali do centra igrališta ne bi li što prije nastavili meč i pokušali da dođu do pobjede, ali im se onda desio novi šok.

U šestom minutu nadoknade “sijevnula” je kontra Voždovca, ali su tada crno-bijeli uspjeli da se vrate u odbranu, ali su “zmajevi” nastavili sa napadom.

Odbrana Partizana je ponovo katastrofalno odreagovala, a sve je to ispratio Marko Dević, koji je ni iz čega ostao sam pred golom Stojkovića i pogodio za veliku pobjedu.