Cicipas prvi put slavio protiv Medvedeva!

U duelu debitanata na Završnom Mastersu u Londonu, pobjedu je odnio Stefanos Cicipas i došao do prvog slavlja u grupi “Andre Agasi“. Grčki teniser je bio bolji od četvrtog tenisera svijeta, Rusa Danila Medvedeva, u dva seta 7:6(5), 6:4, poslije sat i 43 minuta igre.

Ovo je bio njihov šesti međusobni duel, a tek prva pobjeda Cicipasa.

U prvom setu viđena je samo jedna brejk lopta, i to za Cicipasa u prvom servis gemu Medvedeva, ali nije iskorišćena. Prije i poslije toga, teniseri su ljubomorno čuvali svoj servis, pa je očekivano set ušao u taj brejk. Većina dužih razmena pripala je ruskom teniseru, dok su Grku uglavnom pripadali kraći poeni.Cicipas je bolje otvorio taj brejk, došao do dva poena prednosti, ali je Medvedev izjednačio na 5:5. Ipak, dva naredna poena pripala su Grku, a samim tim i prvi set.

Drugi set umnogome je ličio na prvi. Do rezultata 3:3 nije bilo prijetnji po servere, a onda je Grk došao do brejk šanse, i to dva puta. Prvu je Medvedev spasio servis vinerom, a drugu snažnim forhendom. Bio je to dug gem, koji je Rus okončao as servisom. Tada nije uspio Cicipas, ali jeste dva gema kasnije. Kod rezultata 4:4 Medvedev je odlučio da pusti lopticu koja mu je išla na volej, smatrajući da će ona završiti u autu, ali mu je procjena bila loša i ona se prizemljila na liniji. Bila je to nova brejk lopta za Grka, koja se pretvorila u prvi brejk na meču, nakon izbačenog bekhenda Medvedeva iza osnovne linije.

U narednom gemu Cicipas je servirao za meč, Rus je stigao do 15:30, ali je to bilo sve, Grk je smeč udarcem došao do svoje prve pobjede na Završnom Mastersu, ali i do prve pobjede, nakon pet poraza, nad ruskim teniserom.