Evrokup: Venecija zaustavila pobjednični niz Partizana

Košarkaši Partizana doživjeli su prvi poraz u Evrokupu ove sezone i propustili priliku da već poslije šestog kola obezbijede plasman u Top 16. Venecija je zaslužna prekid Partizanovog niza pobjeda. Semafor je na kraju pokazivao 69:83.

Venecija je pred oko 8 000 gledalaca u “Štark areni” nadigrala beogradski tim, a ključna je bila treća četvrtina u kojoj je Partizan primio 25 poena, a nije postigao nijedan koš iz igre (svih devet sa linije slobodnih bacanja).

Gosti su bolje počeli utakmicu i poslije tri minuta igre Partizan je imao zaostatak od devet poena (0:9). Venecija je do finiša prve dionice održavala prednost, ali su uzastopne trojke Zagorca i Pejdža pokrenule “crno-bijele” koji su prvu četvrtinu završili sa samo tri poena minusa (18:21).

U dobrom ritmu Partizan je nastavio u drugoj četvrtini. Visoka petorka koju je Trinkijeri poslao na parket, a u kojoj je Pejners imao ulogu plejmejkera, iznenadila je goste. Poslije trojke Rašona Tomasa Partizan je poveo sa 31:25, a da nije bilo pet promašenih slobodnih bacanja u tom periodu, “crno-beli” bi se odvojili i na dvocifrenu razliku.

Venecija je odgovorila zonskom odbranom, uz dominaciju Mičela Vota pod obručima. Krilni centar Venecije je u prvom poluvremenu postigao 17 poena i bio najzaslužniji što je njegov tim na odmor otišao sa dva poena zaostatka (39:37).

Italijanski tim je već poslije minut igre u trećoj četvrtini ispunio bonus, ali to nije bila prednost za Partizan. Mozli je promašio tri od četiri slobodna bacanja, igra je bila dodatno usporena, a u takvim okolnostima bolje su se snašli gosti. Trojkama Stouna i Deja Venecija je povela sa 44:48 i primorala Trinkijerija da zatraži tajm-aut.

Nije minut odmora mnogo pomogao “crno-bijelima”, koji su i dalje imali dosta problema na obe strane terena, kao i prilikom izvođenja slobodnih bacanja. Venecija je lagano dizala prednost koja je u 28. minutu postala dvocifrena (45:55).

Tražio je Trinkijeri novi minut odmora, ali preokreta nije bilo. Na drugoj strani su se raspucali Filoj i Dej i Venecija je u posljednjih deset minuta ušla sa plus 14 (48:62).

Nedostajala je Partizanu energija u trećoj dionici, a činilo se da je ima na početku posljednjeg perioda, kada je postigao četiri laka poena. To je ipak bio samo privid, Venecija nije gubila glavu i kažnjavala je svaki loš napad “crno-bijelih”, pa je šest minuta prije kraja pobjednik već bio izvijestan (55:71).

Mičel Vot je sa 27 poena ostao enigma za Partizanovu odbranu do kraja utakmice. Pored njega, Ostin Dej je postigao 13, a Džulijan Stoun bio na domak tripl-dabl učinka sa 10 poena, 11 skokova i sedam asistencija.

U Partizanu, koji je promašio 14 slobodnih bacanja (19/33), dvocifren učinak imao je samo Rašon Tomas sa 18 poena.