Jokićev 31. tripl-dabl u sjenci teške povrede Kembe Vokera (VIDEO)

Košarkaši Denvera su na krilima Nikole Jokića savladali Boston rezultatom 96:92, u jednom od derbija večeri kojeg je obilježila teška povreda pleja Seltiksa Kembe Vokera.

Poslije tri četvrtine u kojima su igrači oba tima promašivali praktično sve što su mogli, u završnih 12 minuta “sipali” su pogotke i “cijepali” mrežice na obje strane terena, s tim da su Nagetsi ostali hladnije glave kada se odlučivao pobednik.

Početkom drugog poluvremena činilo se da će Denver prelomiti utakmicu pošto je serijom 14:6 stigao do 19 poena razlike. Kelti se, međutim, nisu predavali, pa su do kraja treće četvrtine smanjili zaostatak na 13 koraka, da bi se onda potpuno vratili u igru serijom 16:5 kojom su “minus” smanjili na samo dva poena.

Na dva minuta prije kraja Denver je imao samo pogodak viška, ali onda su došli vjerovatno i ključni poeni Džamala Mareja i Pola Milsapa za četvrtu uzastopnu pobjedu.

Marej je utakmicu završio sa 22 poena, šest skokova i pet asistencija, dok je Milsap imao 14 košva i 10 uhvaćenih lopti. Nikola Jokić je upisao svoj treći ovosezonski tripl-dabl sa 18 pogodaka, 16 skokova i 10 dodavanje, te tri ukradene lopte i jednom blokadom. Ipak, njegova odlična partija ostala u sjenci povrede Vokera.

Naime, Kemba se prilikom jedne odbrane sapleo upravo o Jokićevu nogu i glavom udario u saigrača Semija Odželeja, poslije čega je završio na parketu. Ubrzo su utrčale ljekarske ekipe, nakon čega je Voker stavljen na nosila i potom odvezen u bolnicu gdje su mu kasnije utvrđene povrede vrata i simptomi slični potresu mozga. Igrači oba tima na momente čak nisu smjeli ni da pogledaju u smjeru gde je ležao plej Bostona, a svjedoci s lica mjesta kažu da situacija nije bila nimalo navina.

Sakramento nije protekle noći imao uspjeha na gostovanju Bruklinu. Netsi su slavili sa ubjedljivih 116:97.

Kingsi su bili oslabljeni za Bogdana Bogdanovića, koji nije bio u mogućnosti da pomogne saigračima. Razlog je zatezanje u lijevoj zadnjoj loži, zbog čega je morao da predahne. Nemanja Bjelica je za 31 minut na terenu skupio 13 pogodaka, te sedam uhvaćenih lopti.

Dalas je na svom terenu “raznio” Klivlend sa ubjedljivih 143:101, a Luka Dončić je nastavio fantastičan niz igara. Slovenački košarkaš ponovo se poigravao sa protivnikom, odigrao je svega 28 minuta i za to vrijeme zabilježio novi dabl-dabl sa 30 poena, te 14 asistencija i sedam skokova. Postao je prvi igrač Maveriksa poslije Dirka Novickog koji je nanizao tri utakmice sa bar 30 koševa! Sve to iz prvog reda posmatrao je nedavno penzionisani Nijemac i s oduševljenjem gledao kako Slovenac ispisuje istoriju.

Srpski reprezentativac Boban Marjanović je na terenu proveo nešto više od 17 minuta i za to vrijeme je uspio da upiše devet pogodaka uz šest skokova.

Rezultati NBA lige: Detroit – Atlanta 128:103, Vašington – Šarlot 125:118, Bruklin – Sakramento 116:97, Čikago – Majami 108:116, Oklahoma – LA Lejkers 127:130, Filadelfija – San Antonio 115:104, Dalas – Klivlend 143:101, Denver – Boston 96:92, Juta – Golden Stejt 113:109, LA Klipers – Hjuston 122:119.