Nadal sa ivice ambisa do pobjede nad Medvedevim!

Možda mačka ima devet života, ali Rafael Nadal, definitivno, ima deset! Bio je Španac na ivici poraza od Danila Medvedeva u drugom kolu grupe “Andre Agasi“ na Završnom Mastersu u Londonu, ali se vratio sa ivice ambisa i zasijao punim sjajem. Slavio je Nadal sa 2:1 6:7(3), 6:3, 7:6(4).

Igralo se dva sata i 49 minuta. Bila je to prva pobjeda Španca posle pune četiri godine na Završnom Mastersu.

Prvi set bio je potpuno izjednačen i završen je bez brejka. U cijelom setu viđena je jedna brejk lopta, a propustio ju je Medvedev u sedmom gemu. U taj brejku je odluka pala kod rezultata 3:3, poslije kog je Rus vezao četiri poena i poveo sa 1:0 u setovima.

Prvi teniser svijeta je odgovorio u drugom setu, tako što je oduzeo servis rivalu na samom početku i tako stečenu prednost čuvao do kraja seta, uspijevši još jednom da oduzme servis Medvedevu na samom kraju. To što je Nadal uradio u drugom, iskopirao je Rus u trećem, odlučujućem, setu. Već u prvom gemu vidjeli smo prvi brejk ruskog tenisera, ali nismo dugo čekali na drugi. Španac je naglo popusto i očas posla bilo je 4:0 za četvrtog tenisera svijeta. Uspio je nekako Nadal da osvoji peti gem u setu, mada je i tada Medvedev imao nekoliko brejk šansi, pa je postojala bojazan da Španac set izgubi sa nulom, prvi u aktuelnoj sezoni.

Uspio je “Bik sa Majorke“ da se vrati u igru, vezao je tri gema, usput i spasio meč loptu kod 5:2, doduše na svoj servis, pa je Medvedev morao i drugi put da servira za osvajanje meča. Tek tada je nastupila drama, Španac je došao do tri vezane brejk lopte, Medvedev je spasio dvije, ali ne i treću, pošto je nepotrebo izašao na mrežu. Uspio je Nadal da izjednači, a onda dođe i do vođstva od 6:5, pa je Rus servirao za ostanak u meču, kad već dva puta nije uspio da riješi duel na svoj servis.

Međutim, ruski teniser bio je potupno van sebe, napravio je dvije greške za 0:30, ali se onda pojavio sevis kao spasilac, dva asa i dva vinera za izjednačenje od 6:6 i još jedan taj brejk. Sve do rezultata 5:4 za Nadala nije bilo mini brejka, a onda je Medvedev lak forhend izbacio u aut. Došao je Španac do dvije vezane meč lopte i iskoristio prvu, sačekavši još jednu grešku indisponiranog Rusa.

Danil Medvedev je i treći put izgubio od Nadala, poslije poraza u finalima US Opena i Sinsinatija, ovog ljeta. Njegove šanse da se domogne polufinala na svom debitantskom nastupu u Londonu, svedene su na nivo teorije, dok će Nadal morati da savlada Stefanosa Cicipasa u posljednjem kolu, možda i bez izgubljenog seta, ukoliko Grk sa 2:0 trijumfuje protiv Zvereva.

Drugi meč drugog kola grupe “Andre Agasi“ igra se od 21 čas, a sastaju se Aleksandar Zverev i Stefanos Cicipas.