NBA: Bogdan parirao Lebronu, “jezeraši” se ipak izvukli (VIDEO)

Protekle večeri, u okviru NBA lige, odigrano je osam utakmica, a najviše uzbuđenja bilo je na obračunu Kingsa i Lejkersa.

Sakramento Kingsi su pružili snažan otpor LA Lejkersima, ali ih je loše odigran posljednji napad i diskutabilna odluka sudija koštala produžetka, a možda i pobjede protiv velikog rivala.

Lejkersi su slavili sa 99:97, pošto je Antonio Dejvis izblokirao Harisona Barnsa u pokušaju da donese Kingsima izjednačenje. Prethodno je Lebron Džejms sapleo krilnog igrača ekipe Sakramenta, ali se sudije nisu oglasile.

Tako je bez naplate ostala dobra partija Bogdana Bogdanovića, koji je meč počeo sa klupe, ali je u igri proveo 37 minuta i postigao 18 poena (7/13 šut iz igre, 3/5 za tri), uz pet asistencija, tri skoka i dvije ukradene lopte.

Lejkersi su tri minuta prije kraja vodili sa 95:90, ali je Bogdanović sa pet uzastopnih poena donio gostima izjednačenje. Lebron Džejms je vratio plus dva za “jezeraše”, da bi Bogdan 22 sekunde prije kraja pogodio za 97:97. Na drugoj strani fauliran je prvi as Lejkersa, koji je pogodio oba slobodna bacanja, a onda je uslijedio već opisan posljednji napad Kingsa, koji je logično trebalo da završava Bogdanović, ali je Barns preuzeo odogovornost na sebe.

Dvociren učinak imao je i Nemanja Bjelica sa 11 poena (4/7 šut iz igre, 3/4 za tri), četiri skoka, dvije ukradene lopte i jednu asistenciju. Badi Hild je sa 21 poenom bio najefikasniji kod Kingsa, dok je Lejkerse predvodio Lebron Džejms sa 29 poena i 11 skokova. Entoni Dejvis je dodao 17 poena, uz četiri blokade, uključujući i onu ključnu u posljednjim trenucima utakmice.

Memfis je iznenadio Jutu, ali Marko Gudurić nije uspio da ponovi još jednu dobru partiju. Srpski šuter je za 12 minuta promašio sve četiri pokušaja za tri i dva šuta za dva poena, nije se upisao u strijelce, a imao je jednu asistenciju.

Grizlije su do pobjede predvodili Dža Morant sa 25 poena i Dilon Bruks sa 20 poena. U Juti je najefikasniji bio Mičel sa 29 poena, Gober je uz 23 poena imao i 17 skokova, dok je Bojan Bogdanović postigao 20 poena.

Hjuston je bio bolji od Indijane uz 44 poena Džejmsa Hardena, a isti broj poena postigao je Bredli Bil u pobjedi Vašingtona na gostovanju protiv Minesote. Golden Stejt nije mogao da se suprotstavi Bostonu, koji je ostvario desetu uzastopnu pobjedu, predvođen Džejsonom Tejtumom (24 poena) i Džejlenom Braunom (22 poena).

Šarlot – Detroit 109:106
Orlando – San Antonio 111:109
Hjuston – Indijana 111:102
Memfis – Juta 107:106
Minesota – Vašington 116:137
Oklahoma – Filadelfija 127:119
Golden Stejt – Boston 100:105
LA Lejkers – Sakramento 99:97