Zverev bez titule, Cicipas i Tim u finalu

Aleksandar Zverev neće braniti titulu u Londonu. Protivnik Stefanosa Cicipasa u ATP finalu biće Dominik Tim koji je nakon jednog časa i 35 minuta savladao Zvereva sa 2:0, po setovima 7:5, 6:3.

Austrijanac je do svoje šeste pobjede nad rivalom, a druge uzastopne došao bez većih problema – po jedan brejk u oba seta bili su dovoljni za pobjedu, a spasao je sve četiri brejk lopte sa kojima se suočio u meču.

Zverev je popustio poslije 11 gemova, kada je Tim došao do prvih brejk lopti i odmah ih pretvorio u vođstvo od 1:0. U drugom setu sve je bilo jasno poslije šestog gema u kojem je Tim još jednom oduzeo servis protivniku, a potom u sljedećem gemu odbio napad Zvereva spasavši dvije brejk lopte.

Finalni meč je na programu u večeras od 19 časova i biće to sedmi međusobni duel Cicipasa i Tima. Austrijanac je dobio četiri meča, uključujući i posljednji odigran prije mjesec i po dana u Pekingu.