Tenis

Zverev u Londonu startovao pobjedom nad Nadalom

Njemački teniser, Aleksandar Zverev, pobjedom je počeo odbranu titule na ATP finalu u Londonu.

Zverev je prvi put u karijeri savladao Rafaela Nadala i to tako što mu nije dozvolio nijednu brejk loptu, a nakon jednog časa i 25 minuta igre rezultat je bio 2:0, po setovima 6:2, 6:4.

Do rezultata 2:2 u prvom setu nije bilo brejka, a onda je krenula furiozna serija Zvereva od šest uzastopnih gemova za vođstvo od 1:0 u setovima i 2:0 na početku drugog.

Nadal je u prvom setu osvojio samo četiri poena u servisu gemovima svog rivala, u drugom je ta brojka bila duplo veća, a najveću priliku za brejk, ako se to može nazvati prilikom, propustio je u drugom gemu drugog seta kada je prvi i jedini put u meču stigao do izjednačenja u gemu u kojem je servirao Zverev.

Do kraja meča Zverev je rutinski zadržao brejk prednosti i realizovao prvu meč loptu za konačan trijumf.

U utorak su na programu mečevi 2. kola u grupi “Andre Agasi”, od 15 časova sastaće se Rodžer Federer i Mateo Beretini, a od 21 sat Novak Đoković i Dominik Tim.