Ostali sportovi

Hrabre Srpkinje nisu mogle protiv Norvežanki i sudija

Rukometašice Srbije upisale su prvi poraz na Svjetskom prvenstvu u Japanu, pošto su u derbiju treće runde grupe A izgubile od favorizovane Norveške sa 25:28.

Ovo “favorizovane” trebalo bi značiti da su Norvežanke u najužem krugu favorita za zlatnu medalju. Nažalost, danas je značilo to da su bile prečesto favorizovane u odlukama njemačkih arbitara Tanje Kutler i Maike Merc.

Svjetske vicešampionke opasno su živjele, hrabra četa Ljubomira Obradovića danas im je zaprijetila, ali su Skadinavke imale sudijski vjetar u leđa kada im je to bilo najpotrebnije.

Činjenica da je Kristina Liščević u finišu utakmice bukvalno zaplakala od muke zbog još jedne skandalozne odluke, najbolje oslikava stanje na terenu “Akva doma” u Kumamotu.

A epilog nije morao da bude ovakav. Vodile su “orlice” 11:9 i imale napad. Dosuđeno je probijanje, a prekaljene rivalke su potpuno preokrenule rezultat i na odmor otišle sa golom prednošću (13:12).

Srpkinje u nastavku držale korak, da bi Norveška dodala gas i otišla na 25:20. Pa ipak, Srbija je odbila da se preda, prišla je na 23:25, potom i na 24:26 i krenula u napad.

U situaciji kada je Dragan Cvijić sa leđa povučena za dres, djelioci (ne)pravde su svirale ofanzivni faul i dva minuta isključenja srpskom pivotu. Zatim su dosudile i dva minuta kazne klupi “orlica”, čime je par Kutler – Merc praktično odlučio duel.

Srpskinje ne mogu da budu zadovoljne rezultatom, ali svakako mogu igrom. Slijede bitke sa Holandijom i Slovenijom, u kojima će se odlučivati o drugoj i trećoj poziciji u grupi.