Jokić se probudio, Denver uspavao, Bogi i Beli skromni u porazu “kraljeva”

Srpski košarkaš Nikola Jokić pružio je sjajnu partiju na gostovanju kod Bostona, ali to nije bilo dovoljno njegovom Denveru da izbjegne poraz (95:108).

Od početnih 2:0 pa sve do kraja, Seltiksi su vodili protiv Nagetsa i na koncu upisali vrlo lako pobjedu. Razlika je početkom posljednje četvrtine išla i na više od 20 poena.

To je treći poraz Jokićevog tima u posljednje četiri utakmice i sada mu vrh Zapadne konferencije djeluje daleko, mada je daleko i kraj ligaškog dijela takmičenja.

Nikola je najavio da se “budi”, na terenu je proveo 31 minut i za to vrijeme ubacio 30 poena (šut iz igre 13/21), imao je i 10 skokova, četiri asistencije, dvije blokade. Bio je ubjedljivo najefikasniji igrač Denvera, pošto je sljedeći iza njega Džamal Marej sa samo 10 koševa.

Boston je do slavlja predvodio Džejsom Tejtum sa 26 pogodaka, a najveća podrška bio mu je Džejlin Braun (21).
Sakramento tone na tabeli Zapada. Kingsi su upisali treći uzastopni neuspjeh, a ovog puta su pali u dramatičnom duelu sa San Antonijom, 104:105.

Ekipi iz Teksasa su pripale prve dve četvrtine, “kraljevi” su vodili u posljednjoj, ali je Marko Belineli trojkom četiri sekunde prije kraja odveo meč u produžetak, koji je pripao “mamuzama”.

Bogdan Bogdanović nije imao svoje šutersko veče. Bogi je na terenu proveo 22 minuta i postigao je devet poena (šut iz igre 4/12), uz četiri skoka i jednu ukradenu loptu.

Nije blistao ni Nemanja Bjelica. Beli je igrao 20 minuta, a ubacio je pet koševa (šut iz igre 2/11), uz devet uhvaćenih lopti, tri dodavanja i dvije krađe.

Lideri konferencija su nastavili sa odličnim igrama. Najbolji tim Istoka, Milvoki, glatko je savladao LA Kliperse sa 119:91 i tako ostvario 13. uzastopnu pobjedu.

Do trećeg vezanog trijumfa došli su lideri Zapada, LA Lejkersi. Oni su kao gosti razbili Portland sa 136:113, dobivši sve četiri četvrtine.

Rezultati NBA lige: Šarlot – Bruklin 104:111, Klivlend – Orlando 87:93, Detroit – Indijana 108:101, Boston – Denver 108:95, Čikago – Golden Stejt 98:100, Majami – Vašington 112:103, Oklahoma – Minesota 139:127, Milvoki – LA Klipers 119:91, San Antonio – Sakramento 105:104, Portland – LA Lejkers 113:136.