Jokićev dabl-dabl nedovoljan Denveru u Filadelfiji (VIDEO)

Pobjede u gostima sve su više misaona imenica za košarkaše Denvera. Novi poraz Nagetsi su upisali u Filadelfiji, bilo je 92:97.

Siksersi su tako nastavili tradiciju započetu po otvaranju sezone i ostali neporaženi kod kuće uz još jednu predstavu kvalitetne odbrane.

U večeri kada su svi čekali da vide sudar dvojice ponajboljih centara današnjice, kao pobjednik izašao je Džoel Embid. Snažni as iz Kameruna bio je vrlo raspoložen za igru i brzo je postavio ton utakmice onako kako je njemu odgovaralo i tako ubrzo dobio okršaj sa Nikolom Jokićem.

Za 31 minuta skupio je 22 poena, uključujući i dva ključna slobodna bacanja na 15 sekundi do kraja.

Jokić je ponovo odigrao čudnu utakmicu. Pošto nije uputio šut u prvoj četvrtini, srpski centar ubacio je sedam poena u seriji 14:2 kojom je Denver početkom drugog poluvremena istopio dvocifrenu prednost Seventisiksersa. Ipak, Fila je ubrzo uzvratila udarac sa sedam uzastopnih poena kako bi vratila prednost (80:72), koju do kraja više nije ispustila.

Trener gostiju Majkl Meloun je tokom uvodnih 24 minuta utakmice često rotirao petorke u potrazi za onom najboljom, ali od svega dobio je samo raspoloženog Vila Bartona kome suštinski nije bila potrebna neka pomoć saigrača da bi odigrao još jednu dobru utakmicu. Zato je i proveo najviše vremena na parketu, tačno 40 minuta i imao 26 pogodaka, uz po sedam asistencija i skokova.

Nagetse je dobrano potresla povreda Džamala Mareja koji se već poslije pet minuta susreta oprostio od igre poslije nezgodnog sudara s Benom Simonsom. Mada je postojala šansa da bi Marej mogao u nekom momentu da se vrati na parket, stručni štab odlučio je da ipak ne rizikuje.

Nikola Jokić odigrao je još jednu pristojnu utakmicu, ali ponovo ispod njegovog nivoa. Za 33 minuta zabilježio je 15 koševa (šut iz igre 7/13), uz 11 dodavanja, sedam uhvaćenih lopti i jednu blokadu.

Rezultati NBA lige: Šarlot – Vašington 114:107, Majami – Atlanta 135:121, Filadelfija – Denver 97:92, Portland – Njujork 115:87.