Srušene su i Njemice: Novo slavlje Srbije na SP!

Ženska rukometna reprezentacija Srbije još jednom je obradovala naciju na Svjetskom prvenstvu u Japanu. Srpkinje su ostvarile drugi trijumf u drugoj fazi šampionata svijeta, a poslije Južne Koreje savladana je Njemačka sa 29:28.

Njemice su bile favoriti pred ovaj duel, pogotovo poslije jučerašnje pobjede nad Holandijom, ali su izabranice Ljubomira Obradovića hrabro ušle i u ovaj duel. Nisu dozvolile Njemicama nijedno vođstvo u prvom poluvremenu, najviše što su protivnice mogle da urade bilo je izjednačenje u nekoliko navrata, ali je poslije prvih 30 minuta prevaga ipak bila na srpskoj strani – 19:17 za Srbiju, koja je imala i pet golova prednosti u jednom momentu.

Nastavak je bio veoma uzbudljiv, Njemačka je uhvatila priključak i do samog finiša igralo se gol za gol.

Njemice su imale prednost 28:27, da bi u tom trenutku Jelena Lavko izrasla u junakinju meča – najprije je izjednačila na 28:28, a poslije odbrane Jovane Risović u posljednjim sekundama izborila sedmerac.

Nije mogla da ga izvede jer je dobila jak udarac, a odgovornost je preuzela Kristina Liščević koja je bila precizna za konačan trijumf Srpkinja.

Na tabeli Njemačka ima pet bodova, Holandija i Norveška po četiri (uz utakmicu manje) koliko ima i Srbija. Poslije dana pauze Srbija će u srijedu od 10 časova po srednjeevropskom vremenu odmjeriti snage sa Danskom.

AMS RS: Klizavi kolovozi i magla u kotlinama