AO: Koko Gof izbacila i Osaku!

Ona je čudo od deteta i najbolje osvježenje tenisa. Američka teniserka Koko Gof ostvarila je plasman u osminu finala Australija opena kada je pobijedila teniserku koja brani tutulu u Melburnu, Japanku Naomi Osaku sa 2:0 (6:3, 6:4). Meč je trajao sat i osam minuta.

Početak prvog seta donio je izjednačenu igru obe teniserke i neriješen rezultat. Gof je do brejka stigla tek u osmom gemu, što je bilo dovoljno da povede s 1:0.

Drugi set otvoren je po brejkom na obe strane, ali je Gof to uspjela da ponovi u sedmom gemu.

U nastavku meča bila je sigurna na svoj servis, a onda i iskoristia prvu meč loptu za pobjedu nad braniocem titule na Australijan Openu.

U sljedećem kolu mlada Kokoigraće protiv bolje iz duela između Kineskinje Šuaj Džang i Amerikanke Sofie Kenin.