EP u vaterpolu: Crnogorci izbacili svjetske šampione!

Vaterpolisti Crne Gore su rezultatom 10:8 pobijedili Italiju u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. Bilo je ovo veoma napeto i zanimljivo četvrtfinale, ali je aktuelni svjetski šampion poslije ovog meča morao da “pakuje kofere”.

Crnogorci su jako dobro počeli meč i u potpunosti iznenadili Italiju, inače izrazitog favorita na utakmici, pošto je već prva četvrtina završena rezultatom 3:3.

Poslije izuzetno efikasne prve četvrtine, uslijedila je druga, još efikasnija u kojoj su reprezentativci Crne Gore postigli četiri gola, a Italijanima dozvolili tri i sa prednošću od 7:6 otišli na odmor.

Po povratku u bazen, odlučili su da malo spuste ritam. To im je i pošlo za rukom i treću četvrtinu su dobili sa “samo” 2:1, pa je njihova prednost iznosila dva gola razlike pred start posljednjeg perioda.

Crna Gora je odmah po startu dionice postigla gol, tada je na semaforu stajalo 10:7 i već je mogla da se nasluti velika pobjeda i iznenađenje u četvrtini finala. Do kraja meča viđen je još samo jedan gol, kojim je postavljen i konačni rezultat Crna Gora 10, Italija osam, a strijelac je bio Pietro Filjoli.

Najefikasniji igrač je bio Marko Petković sa četiri gola, dok je Dragan Drašković postigao dva.