EP u vaterpolu: Španija izbacila “delfine” iz borbe za medalju!

Vaterpolo reprezentacija Srbije neće biti u prilici da peti put uzastopno osvoji titulu prvaka Evrope. U neizvijesnoj utakmici Španija je poslije izvođenja peteraca bila bolja i “delfine” izbacila iz borbe za medalju u Budimpešti.

U prvoj četvrtini Srbija je došla do prednosti golovima Dušana Mandića, dok sa druge strane Španci nikako nisu mogli da uđu u ritam u napadu i da iskoriste igrača više.

Drua četvrtina je krenula sporo, bez golova, a onda je golom Save Ranđelovića Srbija povela 3:1. Međutim, u naredna tri napada Španija dolazi do prvog vođstva. Srbija naredni napad ne iskorištava dva igrača više, i Španci dobru odbranu krunišu novim pogotkom i odlaze na plus dva na poluvremenu.

Treći period bio je sličan prva dva, Srbija je ponovo prva postigla gol preko Jakšića, Španci ubrzo vratili na dva gola prednosti, i ušlo se u ritam sa mnogo grešaka i promašaja. Minut prije kraja, Ćuk je u posljednjoj sekundi napada uspio da postigne gol koji je Srbiju vratio rezultattski pred četvrti period.

U posljednjih osam minuta golom se vraća Mandić koji ponovo Srbiju vraća u egal i narednih pet minuta viđena je tvrda utakmica, važnost meča je podigla pritisak u bazenu koji se osjetio do samog kraja, a španski golman Pinedo bio je nepremostiva prepreka za srpske vaterpoliste tako da se otišlo u peterce.

Prlainović je u drugoj seriji pogodio prečku, dok je Mandićev šut u trećoj seriji odbranio Pinedo, junak ovog trijumfa Španije.