NBA: Denver lako sa Klipersima, Jokić solidan (VIDEO)

Sinoć je u NBA odigrano sedam mečeva a svakako je najviše pažnje privukao derbi Zapada između Denvera i Los Anđeles Klipersa.

Denver je odbranio domaći teren rezultatom 114:104 i prestigao Kliperse na tabeli, te zauzeo drugo mjesto Zapadne konferencije NBA. Jokić je bio još jednom najefikasniji u svojoj ekipi sa 20 poena (6/14), a uz to je dodao 15 skokova, šest asistencija i jednu ukradenu, uz dvije izgubljene lopte.

Denver je potpunu kontrolu nad utakmicom preuzeo krajem druge četvrtine i otišao na poluvrijeme sa 66:52, a svoju prednost uvećao i na +20 tokom treće dionice.

Klipersi su dali sve od sebe da se vrate u meč, smanjili i na 106:100 na nekoliko minuta do kraja, ali šanse za preokret nije bilo. Pored Jokića, istakao se i Džamal Marej sa 19 poena. Geri Heris je dodao 15, Majkl Porter 13, a Markif Moris 12 poena.

Na drugoj strani odličan je bio Kavaj Lenard sa 30 poena, dok su Lu Vilijams i Montrez Herel dodali 26, odnosno 25 poena.