NBA: Kraljevska pobjeda Sakramenta, od minusa do slavlja! (VIDEO)

Sakramento Kingsi ostvarili su preokret koji će se prepričavati u NBA ligi. Razlog je lud meč u kojem su uspjeli da se izvuku iz “minusa” i pobijede Minesota Timbervulvse na gostovanju rezultatom 133:129, poslije produžetka.

Sakramento je uspio da nadoknadi ukupno 27 razlike, to jest čak 17 poena zaostatka na dva i po minuta do kraja, dođe do dodatnih pet minuta, a onda i pobijedi.

Briljantnu partiju pružio je Nemanja Bjelica, koji je imao 20 poena (7/10), devet skokova, osam asistencija, dvije ukradene lopte i tri blokade.

Da bi nadoknadili pomenutu razliku, Kingsi su morali da krenu loše. Minesota je već tokom prve četvrtine došla do 16 poena prednosti, a razlika je ubrzo i uvećana.

Izabranici Luka Voltona na poluvrijeme su otišli sa -18, a ni u trećoj četvrtini nisu imali nikakav odgovor za raspoložene “vukove”.

Minesota je tokom treće četvrtine imala i maksimalnih 27 poena prednosti, a bila je na +17 na dva i po minuta do kraja. Tada je uslijedio nestvaran preokret.

Kingsi su napravili ogromnu seriju, trojkom Hilda došli na minus tri na 30 sekundi do kraja, a šut je zatim promašio Endrju Vigins.

Dieron Foks je fauliran na 4,7 sekundi do kraja. Pogodio je prvo bacanje, drugo namjerno promašio, a onda uhvatio ofanzivni skok i pogodio za izjednačenje. Šut za pobjedu je promašio Karl-Entoni Tauns.

Obe ekipe su dosta ofanzivno ušle u produžetak, gdje ih je sačekala nova drama.

U posljednji minut se ušlo neriješenim rezultatom, a Kingsi su prelomili boljim izvođenjem bacanja, te kompletirali potpuno nezamisliv preokret.

Badi Hild je bio nezaustavljiv sa 42 poena (14/24). Foks je imao 22 poena, šest skokova i sedam asistencija, dok je doprinos dao i Bogdan Bogdanović sa 11 poena (4/11), i šest uhvaćenih lopti.

Na drugoj strani Endrju Vigins je imao 36 poena, devet skokova i osam asistencija. Pratili su ga Robert Kavington sa 24 i Tauns sa 23 poena.