Ćaćić i Lajović poraženi u Akapulku

Srpski teniser Nikola Ćaćić i Dušan Lajović nisu uspjeli da se plasiraju u finale turnira u Akapulku nakon što su poraženi su u polufinalu od Lukaša Kubota i Marsela Mela poslije tri odigrana seta – 6:7, 6:0, 10:6.

Ćaćić i Lajović napravili su brejk na samom startu i propustili su dvije prilike da dođu do duplog brejka u četvrtom gemu, pa su Kubot i Melo uzvratili u sedmom gemu i došli do izjednačenja.

Vodili su 3:0 u taj-brejku, ali su dopustili Melu i Kubotu da se vrate, koji su na 5:6 imali set loptu. Međutim, osvajaju tri vezana poena i dolaze do vođstva.

U drugom setu nisu uspjeli da osvoje nijedan gem, pošto su pretrpjeli tri brejka.

Nisu imali nikakve šanse u odlučujućem setu, koji su rutinski dobili Kubot i Melo.

Najbolji dubl svijeta Kabal/Farah i Kubot/Melo, prvi i drugi nosioci, igraće za titulu u Akapulku.