Kvalifikacije za EP: Gruzija “preživjela” Švajcarsku

Košarkaši Gruzije savladali su selekciju Švajcarske sa 96:88 u prvom kolu grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine.

Domaći su do trijumfa stigli teže nego što se očekivalo, poslije dodatnih pet minuta. Švajcarci su imali vođstvo na početku produžetka, ali su Gruzini dobro finiširali taj period i na kraju ostvarili prvu pobjedu u grupi u kojoj se nalaze još reprezentacije Srbije i Finske.

Gosti su loše odigrali prvo poluvrijeme, imali zaostatak od čak -21, ali su se u nastavku probudili.

Švajcarska je u drugom poluvremenu odigrala sjajno uspjevši da nadoknadi taj minus. Gosti su treći period dobili 24:16, a posljednji 26:21.

Zanimljivo, posljednjih pet poena uspjeli su da postignu posljednjih 50 sekundi. Gruzija je imala plus pet (79:74) i nije uspjela da završi utakmicu.

Kovač je trojkom smanjio na minus dva, a Koture je na sekund do kraja pogodio za izjednačenje (79:79) i ušlo se u produžetak.

U njemu su se, kao što je rečeno, domaći igrači bolje snašli i na kraju slavili sa 96:88.