LŠ: Ispao prošlogodišnji finalista, hoće li i šampion?

Fudbaleri Lajpciga i Atalante prvi su učesnici četvrtfinala Lige šampiona.

Njemačka ekipa je nakon pobjede u Londonu nad Totenhemom (1:0), u revanšu uspjela još jednom da nadigra izabranike Žozea Murinja i trijumfuje sa 3:0. Heroj domaćih bio je Marcel Sabicer, koji je mrežu Uga Lorisa pogađao u 10. i 22. minutu, da bi konačan rezultat postavio Emil Forsberg u 87. minutu.

Sa druge strane, Atalanta je u fenomenalnoj utakmici još jednom savladala Valensiju, ovoga puta na “Mestalji” sa 4:3, uz nevjerovatnu partiju Josipa Iličića, koji je postigao sva četiri pogotka za svoju ekipu. U prvom meču u Bergamu, italijanska ekipa je slavila sa ubjedljvih 4:1 i tako zasluženo prošla među najboljih osam ekipa u Evropi.

U večerašnjim duelima na ispitu su šampion Evrope i jedna od glavnih kandidata za osvajanje LŠ

Revanš susreti osmine finala Lige šampiona između Liverpula i Atletiko Madrida, odnosno PSŽ-a i Borusije Dortmund biće odigrani večeras.

Liverpul je u prvom susretu u Madridu poražen rezultatom 1:0, dok je Borusija u Dortmundu slavila rezultatom 2:1.

“Redsi” će na stadionu Enfild pokušati nadoknaditi gol zaostatka iz Madrida, a aktuelnog šampiona Evrope očekuje težak zadatak protiv ekipe Diega Simeonea koja se zna odlično braniti. Na gostovanju u Madridu Liverpul je doživio tek treći poraz ove sezone, a potom je ekipa s Enfilda poražena od Vatforda u Premieršipu i Čelzijaja u FA Kupu.

Gostovanje na Enfildu je noćna mora za svaku ekipu u Evropi, a u to se uvjerila i Barselona prošle sezone. Atletiko će se vjerovatno povući i čekati svoju priliku iz kontranapada, a jedan pogodak “jorgandžija” značio bi da “redsi” moraju postići tri. Protiv ekipe koja se odlično brani, to bi bio izuzetno težak, ali ne i nemoguć zadatak imajući u vidu napadačku moć ekipe Jirgena Klopa.

– Ovo je poluvrijeme, a to su dobre vijesti. Kada igramo obične utakmice, mnogo učimo tokom poluvremena, pokažemo ekipi nekoliko situacija i u mnogo slučajeva napredujemo. Sada smo imali tri sedmice. Mnogo toga je sada jasnije nego što je bilo ranije. Moramo pokazati da smo naučili nešto iz prvog poluvremena, iz prve utakmice i da zaista želimo proći dalje – rekao je uoči utakmice Klop.

Trener Atletiko Madrida Diego Simeone prvi put u karijeri biće učesnik utakmice na Enfildu.

– Vidjeli ste u posljednjih osam sezona šta možemo uraditi i moramo pokazati za šta smo sposobni. Igraćemo protiv fantastične ekipe koja je to mnogo puta demonstrirala od dolaska Klopa. Nikada nisam bio na Enfieldu, ni kao trener, ni kao igrač. Nikada nisam imao priliku da igram na tom veličanstvenom stadionu koji je dom ekipi s nevjerovatnom istorijom – rekao je Simeone.

U drugom susretu večeri PSŽ će pred praznim tribinama stadiona “Park prinčeva” u Parizu dočekati Borusiju Dortmund. Utakmica se igra pred praznim tribinama zbog straha od širenja koronavirusa. U prvom susretu mladi napadač Erling Braut Haland je postigao dva pogotka i već je stigao do brojke od 10 u Ligi šampiona. Jedini pogodak za PSŽ postigao je Nejmar.

Ekipa iz Pariza jedan je od favorita za titulu šampiona Evrope, ali će im zadatak u duelu s ekipom iz Dortmunda biti otežan bez prisustva navijača. Tuhel je svjestan da je pobjeda rezultatom 1:0 dovoljna za njegovu ekipu, ali kaže da je teško vjerovati kako PSŽ može odigrati susret koji će završiti rezultatom 1:0.

– Volimo da napadamo i postižemo pogotke. Ukoliko na kraju bude 1:0, ja ću biti oduševljen i neću žaliti zbog bilo čega, ali pokušaćemo biti bolji od toga. Uvjeren sam da smo u boljem stanju nego u prvom susretu – rekao je Tuhel.

Nastup Kiliana Mbapea na ovom susretu je upitan zbog jake upale grla. Nogometaš PSŽ-a čak je testiran i na koronavirus, a rezultati testa su bili negativni.