Rukomet

Ministarka Davidović podržava Savez i klubove


Rukometaši Leotara i Dervente po svoj prilici igraće u Premijer ligi BiH. Ova dva kluba dobiće novčanu pomoć od Ministarstva porodice, omladine i sporta Republike Srpske, što je potvrdila ministarka Sonja Davidović poslije današnjeg sastanka sa Marinkom Umičevićem, predsjednikom Rukometnog saveza Republike Srpske.

– Upravo o tome mi smo danas razgovarali, a već sam bila upoznata sa problemima u RK Leotar i Derventa. Ono što mogu da kažem u ovom trenutku, a to je, da ćemo u Ministarstvu napraviti plan kako da podržimo te klubove uz podršku i lokalnih zajednica, jer ne možemo sve sami. Iduće nedjelje biće još jedna sastanak na ovu temu i tada ćemo imati potpunu informaciju – izjavila je Sonja Davidović.

U pozitivan ishod vjeruje i Marinko Umičević koji je bio inicijator sastanka sa predstavnicima resornog ministarstva.

– Leotar i Derventa su još na čekanju, ali koliko vidim postoji razumijevanje od resorne ministrice i želim da joj se na tome zahvalim. Vjerujem da će sve biti kako treba te da će oba naša kluba od naredne jeseni igrati u premijerligaškoj konkurenciji – naglasio je predsjednik Rukometnog saveza Republike Srpske koji je još dodao:

– Nama, kada kažem nama, to znači i za Savez kao i za naše klubove (ima ih 50) potrebno je milion maraka. S toga smo i pisali i predsjednici Republike Srpske Željki Cvijanović, premijeru Radovanu Viškoviću, ministrici Sonji Davidović koja nas je prva posjetila kao i srpskom članu Predsjedništva BiH Miloradu Dodiku kako bi pomogli rukometni sport Srpske.

Na sastanku u prostorjima Saveza prisustvovao je i Vladan Šegrt, predsjendik RK Leotar.

– Izuzetno sam srećan poslije današnjeg sastanka. Želim da se zahvalim ministrici Sonji Davidović kao i Vladi Republike Srpske, ali i našem predsjedniku Marinku Umičeviću koji žele da nam pomognu. Sada sam još veći optimista po pitanju našeg igranja u Premijer ligi BiH u kojoj je i mjesto Leotaru – poručio je prvi čovjek kluba iz Trebinja.

Sjajnu saradnju sa Ministarstvom sporta imaju u RK Borac m:tel kao i ŽRK Borac.

– Oduvijek smo imali više nego odličnu saradnju i vjerujem da će tako biti i dalje. Što se tiče našeg kluba mi imamo veliku priliku da se ponovo nađemo u SEHA ligi, a da bismo tamo igrali i da bismo osvajali duplu krunu u BiH potrebno nam je milion i sto hiljada maraka. O tome smo pričali i sa srpskim članom Predsjendištva BiH Miloradom Dodikom koji je načelno obećao pomoć – istakao je Saša Kondić, predsjednik RK Borac m:tel.

Darko Savić, direktor ŽRK Borac napomenuo je kako je Republike Srpske imala priliku da po prvi put u Premijer ligi ima pet ženskih timova.

– Nažalost to se neće desiti, jer je Dubica odustala od Premijer lige i sada će to mjesto zauzeti najvjerovatnije Zrinjski iz Mostara – riječi su Darka Savića koji vodi veliku o brigu o ženskim klubovima.

Iz Ministarstva porodice, omladine i sporta Republike Srpske poručili su kako će Sportski savezi za sopstveni rad u ovoj godini dobiti 200 hiljada maraka, što je za 130 hiljada maraka više nego u prošloj kalendarskoj godini.

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Brajant Vest: Hvala, Vlade, vrijeme je za rastanak!

DB

Kakvo nas vrijeme očekuje narednih dana?

SA

Roma promijenila vlasnika: Ameri za klub platili 700 miliona dolara

DB

Tužilaštvo Srbije još prikuplja dokaze o “Oluji”

OT

Organizacija “Srbi za Srbe” pokrenula prvu akciju u Derventi

OT

Šipovo: Policijski inspektor istukao radnika bazena?

OT

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više