Kobne greške Varana: Siti eliminisao Real!

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, eliminisavši madridski Real sa 2:1 odnosno ukupnim rezultatom 4:2.

“Građani” su poveli već u devetom minutu golom Rahima Sterlinga nakon velike grešeke koju je napravio Rafael Varan. Gabrijel Žesus mu je uzeo loptu u kaznenom prostoru i ostavio Sterlingu asistenciju na tacni za laku egzekuciju.

Imao je Sterling još dva pokušaja prije nego što se Real malo stabilizovao i zaprijetio preko Benzeme i Azara.

Real je krunisao bolju igru u 28. minutu, kada je Karim Benzema iskoristio centaršut Rodriga i sjajnim udarcem glavom savladao Edersona.

Do kraja poluvremena domaći su vratili inicijativu i imali nekoliko situacija pred golom Kurtoe, ali nije bilo promjene rezultata.

Siti je dominirao na startu nastavka, a Kurtoa je sprečio Sterlinga padom u noge da postigne drugi gol. Real je na individualni kvalitet Benzeme došao do dvije prilike u roku od tri minuta, ali Francuz u oba slučaja nije imao sreće.

Kolosalnu šansu imao je Žesus sredinom drugog dijela, ali je Kurtoa fantastično reagovao i spasio gol.

Ipak, Kurtoa nije mogao da ispravi novu grešku Rafaela Varana. Francuz je glavom pokušao da vrati loptu Belgijancu, ali je bio kratak, što je iskoristio Žesus, uspio da “bocne” loptu i pošalje je u mrežu.

Real je mogao da se vrati u meč preko Asensija, ali je Ederson dobro reagovao i sprečio kraljevski klub da učini ovaj meč interesantnijim.

Luka Jović je ušao u igru u 83. minutu, ali nije pomogao svom timu.

Do kraja vredi istaći dobar pokušaj Davida Silve iz slobodnog udarca, kada je šutirao malo preko gola, a Siti je nakon dva meča zasluženo došao do četvrtfinala.

Finale Zapada: Mogu li Jokić i ekipa srušiti drske “jezeraše”?