NBA: Šampion lako savladao Memfis, Hjuston “pregazio” Sakramento

U noći između nedjelje i ponedjeljka odigrano je šest NBA utakmica. Najneizvjesnije mečeve odigrali su Boston i Orlando te Portland i Filadelfija.

Oklahoma Siti Tanderi lako su savladali Vašington Vizardse – 121:103.

U jednoj efikasnoj utakmici, trener Oklahome Bili Donovan dao je veću minutažu mladim igračima.

Najviše se istakao 20-godišnji krilni košarkaš Darijus Bezli.

Oklahoma je u prvoj i drugoj četvrtini postigla po 32 poena, a na poluvremenu imala je +16, pa je tada bilo jasno da će ostvariti ubjedljivu pobjedu.

Kris Pol, Danilo Galinari i ostali nisu imali veliku minutažu i u drugom poluvremenu su uglavnom igrali mladi igrači.

Rutinski su odradili posao u drugom poluvremenu i došli su do 43. pobjede i petog mjesta na Zapadu.

Darijus Bezli upisao je 23 poena i sedam skokova i bio je najbolji igrač na meču.

Pratio ga je Danilo Galinari sa 20 poena, dok je Šej Gildžes-Aleksander imao 18 poena, šest skokova i sedam asistencija.

Solidni su bili i Majk Muskala sa 14, kao i Dijalo i Pol sa po 13 poena i šest skokova.

CP3 upisao je i devet asistencija.

Na drugoj strani najefikasniji bili su Robinson sa 19 i Bonga sa 14 poena.

Aktuelni NBA šampion Toronto Reptorsi savladali su Memfis Grizlise – 108:99.

Memfis je u subotu uspio da savlada Oklahomu, ali sada nisu uspjeli da se izbore sa drugom ekipom Istoka.

Tri utakmice prije kraja regularnog dijela sezone, Grizlisi imaju pobjedu više od Portlanda i dvije više od Finiksa.

U prvoj četvrtini igrali su dobru odbranu i Toronto je postigao samo 20 poena.

Imali su +12 poslije prvih 12 minuta, ali su se Reptorsi probudili i postigli duplo više poena u drugoj dionici, pa su na odmor otišli sa +6.

U trećoj četvrtini su katastrofalno odigrali Grizlisi.

Postigli su samo 17 poena i pred posljednjih 12 minuta Toronto je imao ogromnih +17.

Memfis je u posljednjoj četvrtini pokušavao da se priključi, ali je Toronto lako održao prednost.

Reptorse su do pobjede predvodili Paskal Sijakam sa 26, Pauel sa 16 i Lauri sa 15 poena, sedam skokova i osam asistencija.

U ekipi Grizlisa istakli su se Bruks sa 25 i Alen sa 20 poena.

Dža Morent ubacio je 17 poena, uz 10 asistencija.

San Antonio Sparsi savladali su Nju Orleans Pelikanse – 122:113.

Sparsi su stigli do 30. pobjede, koliko imaju i Pelikansi i još su u igri za plej-of.

Grizlisi na osmom mjestu imaju 33 pobjede, a iza njih su Portland sa 31 i Finiks sa 30 pobjeda.

Pelikansi su doživjeli četvrti poraz u šestoj utakmici u Orlandu.

Sparsi su odigrali sjajno prvo poluvrijeme, posebno u odbrani.

U prvoj četvrtini su Pelikansi postigli samo 17 poena i Sparsi su imali +8.

Do kraja prvog poluvremena prednost je samo rasla i na veliki odmor otišlo se sa +17 za ekipu Grega Popoviča.

Pelikansi su se vratili u trećoj četvrtini, pošto je San Antonio postigao samo 19 poena.

Smanjio je Nju Orleans zaostatak na samo četiri poena.

A onda je Demar Derozan uzeo stvari u svoje ruke.

Postigao je 15 poena u posljednjoj četvrtini i riješio meč.

Bio je najefikasniji sa 27 poena, a pratili su ga Gej sa 19, Marej sa 18 i Vajt sa 16 poena.

Džej Džej Redik sa 31, Zajon Vilijamson sa 25 i Ingram sa 17 poena istakli su se u poraženom sastavu.

Košarkaši Hjuston Roketsa su rezultatom 129:112 pobijedili Sakramento Kingse u noći između nedjelje i ponedjeljka.

Sakramento Kingsi su se već oprostili od doigravanja, a sada su ih dotukli i košarkaši Hjuston Roketsa.

Srpski reprezentativci odigrali su solidne partije, Bogdan Bogdanović je imao 13 poena, osam asistencija i pet skokova, dok je Nemanja Bjelica bio nešto skromniji i za tri minuta postigao dva poena i uhvatio jedan skok.

Kingsi su bili ravnopravan protivnik samo u prvom poluvremenu, ali su izabranici Luka Voltona dobro odigrali jedino prvu četvrtinu, u kojoj su ubacili čak 36 poena i limitirali Hjuston na 23.

Prve poene za Kingse je postigao upravo Bogdan Bogdanović, a posljednji koš u prvom kvartalu ubacio je Nemanja Bjelica, kada je pogodio trojku i to su bili jedini njegovi poeni na susretu.

Hjuston je igrao bez Rasela Vestbruka, ali to im nije predstavljalo nikakav problem. Njihovo najjače oruže jeste šut za tri poena i upravo su tako uspjeli da poraze Sakramento Kingse, kada su sredinom drugog perioda napravili seriju 14:0.

Otkako su uspjeli da naprave tu seriju i da povedu, Roketsi više nisu imali zaostatak, a kada se odigrala treća četvrtina imali su prednost od velikih 22 poena i bilo je kristalno jasno da se Sakramento neće vratiti u meč.

Do kraja je Hjuston samo “odrađivao posao” i zabilježio vrlo ubjedljivu pobjedu 129:112. Uspjeli su da limitiraju Sakramento na ukupno 35 poena u drugoj i trećoj četvrtini, što je bilo i ključno u ovoj pobjedi.

Ostin Rivers je uspio da nadomjesti izostanak Rasela Vestbruka i upisao 41 poen, dok je Džejms Harden postigao 32, Ben Meklemor je imao 20, a Robert Kovington 13 postignutih poena.

Na drugoj strani je Dieron Foks imao 26 poena, Badi Hild 16, Bogdanović 13, koliko i Džefris, a Džabari Parker je postigao 12, dok je Nemanja Bjelica imao samo tri postignuta poena.

Košarkaši Portland Trejlblejzersa su rezultatom 124:121 pobijedili Filadelfiju Seventisikserse i stigli na korak od plasmana u NBA plej-of.

Portland Trejlblejzersi su uspjeli da se približe plasmanu u plej-of, što je bio primarni cilj ekipe sa sjeverozapada Sjedinjenih Američkih Država.

Oni sada imaju 33 pobjede, koliko imaju i Memfis Grizlisi, a do pobjede ih je nosio maestralni Dejmijan Lilard koji je ubacio čak 51 poen, dok je sjenku bacila povreda Džoela Embida.

Lilard je od početka “bio na misiji” i igrao fantastično, čak je u jednom momentu uspio da natjera Tobajasa Herisa da postigne autokoš. Doduše lopta se nesrećno odbila od Herisove ruke, ali je koš svakako priznat.

Maltene u sljedećem napadu Džoel Embid je zabilježio rampu, a potom nezgodno stao i povrijedio skočni zglob, pa nije ni završio utakmicu.

Vidjelo se da je Lilard bio ljut zbog lošeg nastupa od prethodne večeri, kao i da su ga pogodili komentari Pola Džordža i Patrika Beverlija za ona promašena slobodna bacanja i riješio je da se osveti i da pomogne timu da dođe do pobjede.

Kada pogledamo prvo poluvrijeme, vidimo da je Portland bio posebno dobar u tom dijelu meča, pa se u svlačionice otišlo sa 67:58 u korist Blejzersa, iako su poslije prvih 12 minuta imali 17 poena prednosti.

Korak po korak i Filadelfija se približavala, iako je igrala bez dva glavna igrača, Džoela Embida i Bena Simonsa, pošto je još prije meča objavljeno da će Simons zbog operacije koljena propustiti ostatak sezone.

Milton, Heris i Ričardson su preuzeli stvari u svoje ruke i uspjeli da naprave seriju protiv uspavanog Portlanda, koji je tek periodično uspjevao da ubaci neki poen, uglavnom preko Lilarda, Mekaluma i Karmela Entonija.

Pred početak finalne četvrtine, bilo je +1 za Filadelfiju, kada je na semaforu stajalo 91:92, a onda se Portland ponovo budi i zahvaljujući Karmelu Entoniju i Demijanu Lilardu ne dozvoljava Fili da se odlijepi, a potom i stiže do 120:114.

Horford je poslije Herisa i Bruksa pogodio trojku za dramatičnih 122:121 u korist Portlanda, a onda je na liniju slobodnih bacanja otišao Jusuf Nurkić i pogodio oba, pa je stavio konačnih 124:121.

Demijan Lilard je odigrao monstruzan meč sa 51 postignutim poenom, uz tri skoka i sedam asistencija, dok je Karmelo Entoni imao 20 poena uz sedam uhvaćenih skokova.

Si Džej Mekalum postigao je 16 poena, a Jusuf Nurkić 15. Na drugoj strani, sa 34 poena se istakao Džoš Ričardson, 20 je imao Bruks, 16 Heris, 15 Horford, a 11 Milton.