Tenis

Lajović propustio previše prilika da bi savladao Cicipasa

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u četvrtfinalu turnira u Hamburgu.

Bolji od popularnog Ducija bio je Grk Stefanos Cicipas u dva seta – 7:6 (7:5), 6:2 za sat i 37 minuta igre.

Imaće za čime da žali Beograđanin u sudaru sa šestim teniserom svijeta.

U prvom setu posebno kada je u taj-brejku imao vođstvo 5:3, a onda praktično stao pred osvajanjem seta.

To je iskoristio Cicipas, vezao četiri poena i stekao kako rezultatsku, tako i psihološku prednost za nastavak meča.

Što se vidjelo u igri Lajovića…

Cicipas je napravio brejl u drugom setu, Lajović je napravio ribrejk, ali je opet uzvratio Cicipas, a onda uz još dva gejma trasirao put ka pobijedi.

U polufinalu igraće protiv pobjednika meča Kristijan Garin (Čile) – Aleksander Bublik (Kazahstan).

Sa druge strane, Lajoviću ostaje kao utjeha skok na 24. mjesto ATP liste, iako je imao priliku da uđe među 20 najboljih.