Tenis

Nadal i Tim lagano do trećeg kola

Rafael Nadal pobjedom nad Mekenzijem Mekdonaldom lako je obezbijedio plasman u treće kolo Rolan Garosa.

On je Amerikanca, 236. igrača na ATP listi, savladao sa 3-0 u setovima (6:1, 6:0, 6:3), poslije sat i 42 minuta igre.

Nadal, baš kao i na startu turnira protiv Jegora Gerasimova, ništa nije želio da prepušta slučaju.

Igrao je maksimalno ozbiljno, želeći da što prije završi posao.

Naročito je dominantan bio u prva dva seta u kojima je protivniku dopustio samo jedan gejm.

U trećem se Mekdonald malo oslobodio, zaigrao bolje i koliko-toliko produžio meč.

Osvojio je tri gejma na svoj servis, ali to je bilo sve od njega.

Nadal odlazi u treće kolo, gdje će igrati protiv boljeg iz duela Kej Nišikori – Stefano Travalja.

Austrijski teniser Dominik Tim savladao je Džeka Soka i takođe se plasirao u treće kolo trećeg ovogodišnjeg Grend Slema.

Treći teniser svijeta bio je poprilično siguran i ubjedljiv u prva dva seta, dok je treći vrlo lako mogao da izgubi.

Ipak, na kraju, poslije dva sata i 24 minuta igre – 6:1, 6:3, 7:6(6).

Tim je duel krenuo odlično, odmah oduzeo servis rivalu, da bi mu do kraja prvog dijela igre još dva puta isto činio.

Drugi set je bio nešto ujednačeniji, a Tim je ključni brejk napravio u osmom gejmu.

Kao što smo rekli, treći set je vrlo lako mogao da pripadne Amerikancu, koji je u taj-brejku imao tri set lopte.

Nije uspio, Tim je vezao pet poena zaredom i sada u 3. kolu čeka pobjednika duela Rud – Pol.