Rim: Azarenka lako izbacila Venus Vilijams

Bjeloruska teniserka Viktorija Azarenka plasirala se u treće kolo WTA turnira u Rimu. Popularna Vika bila je bolja od Venus Vilijams poslije dva odigrana seta 7:6(7), 6:2.

Meč je trajao 123 minuta.

Azarenka je odmah na startu napravila brejk i došla do 3:0.

Venus je uzvratila u petom gemu i došla do 3:3, a onda smo vidjeli festival brejkova.

Vika je povela 5:3 i servirala za vođstvo, pa je ispustila svoj servis, a u 10. gemu je propustila set loptu na servis Venus.

Zatim je Amerikanka napravila brejk i servirala za vođstvo, ali je Azarenka uzvratila i uvela set u taj-brejk, gdje je vodila 5:2.

Uspjela je Venus da osvoji četiri uzastopna poena i dođe do 6:5 i set lopte, međutim to je neutralisala Azarenka i iskoristila drugu set loptu pri rezultatu 8:7.

U drugom setu je Azarenka napravila tri brejka, jednom ispustila servis, i došla lako do pobjede.

Trenutno 14. teniserka svijeta u narednom kolu igra protiv treće nositeljke Sofije Kenin.

Evrokup: Partizan i Huventud igraju pred publikom

NBA: Nagetsi opet gube 1-3, Lejkersi na pobjedu do velikog finala