Zvezda pala na penalima: Ništa od Lige šampiona (VIDEO)

Crvena zvezda nije uspjela da prođe treće kolo kavalifikacija za Ligu šampiona. “Crveno-bijeli” su izgubili od Omonije, koja je bila bolja u izvođenju penala 4:2 (1:1 nakon produžetaka).

Fudbalerima Zvezde ostaje žal, jer su imali mnogo šansi u regularnom dijelu, i moraće da se zadovolje plej-of rundom za plasman u Ligu Evrope.

Od starta utakmice igralo se između dva šesnaesterca. Omonija je pokušala preko Pereire, a Zvezda je uzvratila udarcem Kange, ali to nisu bile opasne situacije. U petom minutu je u jednom kontranapadu Ben pao nakon duela sa Luftnerom, koji je bio posljednji igrač odbrane, ali je engleski sudija Kavanag odmahnuo rukom.

Mirko Ivanić je u 13. minutu okušao udarac sa 20-ak metara, lopta je nezgodno odskočila, međutim Fabijano se nije dao iznenaditi.

Zvezda je sredinom prvog dijela preuzela inicijativu. Nakon pauze zbog osvježenja, Gobeljić je centrirao, a Ben je šutirao glavom preko gola.

Ipak, Omonija je povela u 31. minutu. Korner je izveo Gomez, Borjan je sa gol linije uspio samo da loptu nabaci Luftneru, koji je ramenom zatresao mrežu.

Nakon primljenog gola gosti iz Beograda su imali nekoliko pokušaja preko Kange i Bena, alo nije bilo većih opasnosti po gol Fabijana. Najozbiljniji je bio udarac Gabonca u 39. minutu, kada je zamalo bio neprecizan sa oko 20 metara.

Zvezda je do izjednačenja stigla u posljednjem minute prvog dijela. Nakon duge akcije Ben je sjajno centrirao , a Ivanić sa pet metara glavom zatresao mrežu.

Na startu drugog dijela Zvezda je nastavila sa napadima. Katai je je dobro šutirao, ali je Fabijano bio na pravom mjestu i odbio je loptu u polje.

Katai je lukavo izveo i slobodan udarac sa 25 minuta, žabica je odskočila, ali je Brazilac uspio da izbaci loptu u korner.

U 58. minutu, Rodić je prošao po lijevoj strani zavrnuo loptu u sredinu, a Ben je iz izgledne pozicije šutirao preko gola. Tri minuta kasnije sa suprotne strane je Gobeljić poslao povratnu ka Ivaniću, koji je plasirao loptu, ali nije pronašao cilj.

Na drugoj strani je bilo opasno u 62. minutu, kada je Gomeš šutirao tek pored stative. U sljedećem napadu je Kanga prilično slabo izveo slobodan udarac iz izgledne pozicije.

Milan Borjan je fenomenalno intervenisao u 67. minutu. Bateak je uhvatio fantastičan volej, a golman Zvezde se iskupio za primljen pogodak.

Ponovo je Ben imao sjajnu situaciju nakon prodora Rodića, ali je udarac blokiran i spriječen je siguran gol.

Ležijaks je u polukontri šutirao pored gola, na drugoj strani je to isto učinio i Ben.

Do kraja regularnog dijela pao je tempo, a vrijedi istaći pokušaj Jovančića. Ipak, utakmica je otišla u produžetke.

Fizička sprema je postala problem po velikoj vrućini, akcije su bile sve rastrzanije na obe strane, pa u prvih 15 minuta nije bilo izglednijih situacija.

Iako je Omonija djelovala svježije u produžecima do šanse je stigla Zvezda. Rezervista Gavrić je zaprijetio dobrim udarcem iskosa sa lijeve strane u 112. minutu, a lopta je prohujala preko gola.

Do samog kraja je viđena oštra igrana obe strane, a pobednika su odlučili penali, gdje su se bolje snašli domaći.

Mladi Gavrić je bio siguran u prvoj seriji, kao i Gomez za Omoniju.

Ben je takođe rutinski pogodio za goste, a uslijedio je odgovor Gomeša.

U trećoj seriji Fabijano je zaustavio udarac Falćinelija, a prednost Kipranima je donio Asante.

Fabijano je potom zaustavio i udarac Degeneka, a prolazak Omonije i duele sa Olimpijakosom donio je Ležijaks.