Poslije teksta, na temu otvaranja “noćnih klubova” u Banjaluci, koji je u najmanju ruku, maliciozan, želimo da upoznamo javnost sa nekoliko činjenica.
U Banjaluci više ne postoje noćni klubovi, već bivši objekti ovog tipa, sada su preregistrovani u kafiće, ili pivnice, i rade u istom radnom vremenu kao kafići, ni sekund duže.
Tendenciozni tekstovi na ovu temu doprinose ugrožavaju radnih mjesta u ugostiteljskom sektoru.
Još je, u pojedinim objavama, sve popraćeno slikama, koje ne odgovaraju stvarnom stanju banjalučkih lokala proteklih dana, kada inspekcije i komunalna policija, iz sata u sat obilazi lokale.
Svakako da, ako bilo ko ima saznanja o kršenju donešenih mjera, to treba prijaviti, taksativno, po mjestu i vremenu, gdje se desilo.
Napominjemo, izglasan je zakon, i to na našu inicijativu, o zatvaranju objekata, koji ne poštuju propisane mjere, upravo zbog toga da bi ovakvi objekti mogli biti adekvatno sankcionisani. Jer, upravo oni, a i pojedini mediji površnim i netačnim tekstovima, ugrožavaju radna mjesta u ugostiteljskom sektoru, koji pošteno radi i trudi se opstati. Vjerujte da je upravo takvih velika većina. I želimo vjerovati da su ovakvi tekstovi, rezultat brzine pisanja, nedovoljno provjerenih informacija, a ne želje za potpunim slomom ugostiteljskog sektora, u trenutku kad je na najnižim tačkama, od rata na ovamo.
Mi u udruženju “HoReCa” stalno ponavljamo da zastupamo upravo (i samo) takve poslodavce i da osuđujemo sve subjekte, koji krše propisane mjere.
Nadalje, u našem saopštenju o radu noćnih klubova, smo izjavili da pozdravljamo napor da i ovi subjekti rade, uz poštovanje svih propisanih mjera i da imamo način kako da sankcionišemo sve one, koji to ne budu radili. Po našem saznanju ti objekti su kontrolisani više puta u toku noći i nisu kršili propisane mjere. Zbog toga nam je žao što bilo ko plasira netačne informacije i nadamo se da se to više neće ponavljati.
Treba li da život treba potpuno stane, da se sve zatvori, a da više od 10 000 ugostiteljskih radnika da ode na Biro, zbog pogrešnih interpretacija i netačnih tekstova?
Saopštenje
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.