Partizan preko Metalca do četvrtfinala Kupa Srbije (VIDEO)

Fudbaleri Partizana plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pobjedom nad Metalcem u Gornjem Milanovcu rezultatom 1:0 (1:0).

“Crno-bijeli” su ove sezone već igrali na stadionu u Gornjem Milanovcu i to meč Superlige Srbije, kada je bilo neriješeno 1:1.

Izabranici Aleksandra Stanojevića tada su bili blizu pobjede, ali im je ona izmakla u finišu.

U najvećem dijelu prvog poluvremena igralo se na polovini Metalca, koji nije imao napadačkih aspiracija, dok je Partizan kontrolisao dešavanja i tražio “rupu”.

Nije je pronalazio cijelih pola sata, već smo vidjeli tek nekoliko pokušaja sa distance Takume Asana i Bibarsa Natha.

A onda je u 30. i 31. minutu Partizan došao do dvije velike prilike.

Najprije centaršutom Aleksandra Miljkovića za Filipa Holendera kada je golman Dušan Puletić nekako spasio svoju mrežu.

A onda i udarcem Miloša Jojića koji je odlično gađao dalji ugao, ali je poslao loptu tik iznad prečke.

Ali, to što nije uspio Jojić, jeste Takuma Asano u 44. minutu.

Gol Japanca u velikoj mjeri je olakšao posao “crno-bijelima” u nastavku, ali bilo je potrebno da konačno “iskorače” i dođu do drugog gola kojim bi se osigurali, a što nisu uspjeli prije mjesec dana kada je Metalac ukrao dva vrijedna boda sa igračem manje.

I išli su Stanojevićevi momci ka tome, zaista, stvarali prilike pred golom Puletića, ali nikako nisu uspjevali da mu spakuju drugu loptu iza leđa.

Mogli su to da učine Jojić u 56. minutu, potom Asano u 65. kao i Šćekić u 69. minutu.

Više šansi u jednoj viđeno je u 76. minutu, ponovo je Puletić bio spasilac domaćih, a potom je u 80. mogla da stigne kazna.

Međutim, Igor Vujačić je dobrim blokom uspio da spasi Nemanju Stevanovića.