Zvezda slavila poslije mjesec dana u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Beogradu Valensiju rezultatom 76:73 u 15. kolu Evrolige.

Izabranici Saše Obradovića su ostvarili prvu pobjedu u elitnom takmičenju poslije mjesec dana. Oni su posljednji put slavili u Milanu 18. novembra i od tada zaređali pet uzastopnih poraza.

Najzaslužniji za trijumf bio je Džordan Lojd sa 20 poena i šest asistencija.

Crveno-bijeli sada imaju skor od pet trijumfa i 10 poraza, dok je učinak Valensije 9-6. Pored Lojda, istakao se i Džoni O'Brajant sa 15 poena, četiri skoka i dvije asistencije.

Po osam su dodali Dejan Davidovac (5sk+4as) i Kori Volden (2sk+2as).

Najefikasniji kod gostiju bio je Laberi sa 15 poena i šest skokova, Klement Prepelič je dodao 15, a Tobi 11 poena.

Naš Nikola Kalinić je utakmicu završio sa pet poena, četiri skoka i tri asistencije. Crveno-bijeli su prvo poluvrijeme odigrali zaista dobro, naročito u odbrani.

Uspjeli su drugu najefikasniju ekipu u Evroligi da svedu na 36 poena, od čega je polovina postignuta šutem za tri.

Na samom startu timovi su bili u egalu, da bi gosti mini-serijom stekli prednost krajem prve četvrtine.

Drugi kvartal Zvezda je otvorila jako dobro, serijom od 14:2.

Valensija je trojkama počela da se vraća, prišla beogradskoj ekipi, koja je ponovo dodala gas i vratila +9.

Klemen Prepelić je u završnici prvog poluvremena postigao još dvije trojke, ali je Lazić košem uz faul odbio nalet rivala.

Posljednje poene pred pauzu, trojku, postigao je Dejan Davidovac, 45:36. Crveno-bijeli su dobro otvorili i drugi period i tada stekli maksimalnih +12.

Sredinom treće četvrtine uslijedila je serija Valensije, koja je konstantno, trojkama održavala korak za domaćinom.

Disali su za vratom Zvezdi, a u posljednjim trenucima trećeg kvartala u potpunosti se i vratili. Pred posljednjih 10 minuta rezultat je glasio 57:57.

Djelovala je Zvezda nesigurno u prvoj polovini 4/4, ali je, čini se, trojka Lojda na četiri minuta prije kraja “prelomila” meč.

Nešto kasnije je i Davidovac postigao važne poene, bilo je uzbudljive završnice, koja je okončana trijumfom Zvezde.

Crveno-bijeli naredni meč igraju u utorak protiv Zenita u Sankt Peterburgu.