NBA: Juta lako sa Niksima, Jang sa 38 poena “uništio” Kliperse

Košarkaši Jute Džez su sa 108:94 porazili Njujork Nikse u noći između utorka i srijede.

Njujork Niksi ove sezone dobijaju mnogo pohvala, što prilično dugo nije bio slučaj zbog njihovih loših igara.

U noći iza nas su odigrali hrabro i na njihovu žalost pali u “Vivint Smart Home Areni” u Solt Lejk Sitiju rezultatom 108:94.

Slaba partija Bogdanovića

Vjerovali ili ne, ali Ostin Rivers je u jednom momentu imao savršenu utakmicu pošto je iz igre bio bez promašaja – 10/10, ali je kasnije to pokvario i završio meč sa 10/14 iz igre i 25 postignutih poena.

On je ujedno bio i najefikasniji pojedinac. U njegovom timu se sa 18 poena i 10 skokova još istakao Džulijus Rendl dok je 17 ubacio Ar Džej Beret.

Na drugoj strani, slaba partija Bojana Bogdanovića, 11 poena uz 2/10 iz igre i to bez pogođenog šuta za dva poena. Najefikasniji igrač Jute bio je Rojs Onil sa 20 poena, 18 je ubacio Gober i uhvatio je 19 skokova, a Konli 19 poena i sedam asistencija. Donovan Mičel samo devet poena…

Vidjeli smo dva lica Njujorka i Jute. U Prvom poluvremenu su gosti bili bolji tim, pogotovo u prvoj četvrtini, kada su limitirali Džezere na samo 18 poena i na poluvremenu vodili sa 59:46.

Kao da su igrači zamijenili dresove, tako je izgledalo drugo poluvrijeme. Nikse je šut stao, a Juta se raspucala i sa dvije dominantne četvrtine uspjeva da upiše i 13. pobjedu u sezoni rezultatom 108:94.

Košarkaši Atlanta Hoksa su rezultatom 108:99 savladali Los Anđeles Kliperse.

Zdravstveni protokol (kovid protokol) pravi velike probleme Klipersima zbog koga su na neko vreme ostali bez dva najbolja igrača – Pola Džordža i Kavaja Lenarda.

Oslabljeni Klipersi

Sada su bez njih poraženi od Atlana Hoksa, koji takođe nisu bili kompletni i to rezultatom 108:99 i na taj način prekinuli niz od sedam uzastopnih pobjeda.

Jang je bio fantastičan. Utakmicu je završio sa čak 38 poena, uz pet asistencija, dok je Klint Kapela imao 13 poena i čak 18 uhvaćenih skokova.

U redovima Klipersa, istakao se Redži Džekson sa 20 poena, dok je 15 ubacio Serž Ibaka.

Što se toka utakmice tiče, Atlanta je u prvom poluvremenu nekako kaskala za Klipersima, koji su pogotovo u toj drugoj četvrtini “pokazali zube” i nagovjestili da neće pasti bez velike borbe.

Tek u trećem kvartalu je Tre Jang “poludio” i povukao Hokse koji sa 33:22 dobijaju taj period i na krilima sjajne igre uspjevaju da sa 108:99 trijumfuju kod kuće nad oslabljenim Klipersima.

Ovo im je deveti trijumf u sezoni, peti kod kuće i izvjesno je da će juriti doigravanja…

Vol vodio Hjuston do pobjede protiv “svojih”

Košarkaši Hjustona savladali su Vašington u “Tojota centru” u Teksasu rezultatom 107:88.

Roketse je do sedme pobjede u sezoni predvodio bivši igrač Vizardsa Džon Vol sa 24 poena.

Po 20 su dodali Erik Gordon i Viktor Oladipo, a 19 je imao Demarkus Kazins uz 11 skokova.

Ubjedljivo najbolji pojedinac susreta bio je Bredli Bil sa 33 ubačena poena, ali to nije bilo dovoljno gostima.

Jedini raspoložen bio je još Rasel Vestbruk, još jedan bivši igrač suparničkog tabora, koji je imao 19 poena, 11 skokova i sedam asistencija.

Ekipe su se smijenjivale u vođstvu sve do posljednje dionice kada je Hjuston napravio ključnu razliku.

U tom periodu je dovoljno zaustavljen Bil, a ofanzivno su svi proradili i tako su “rakete” stigle do skora 7-9.

Vašintgon, koji je u ovom susretu bio bez Davisa Bertansa, ostao je na tri trijumfa uz sada 10 poraza.