Zvezda u Kaunasu imala snage samo do poluvremena

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspjeli da prekinu seriju poraza pošto su u 24. kolu Evrolige poraženi na gostovanju Žalgirisu u Kaunasu 75:62.

Počelo je prilično dinamično na obje strane. U prvim minutima uvodne četvrtine istakao se Najdžel Hajns, koji je nosio domaći tim u ovom periodu meča.

Poslije nekoliko minuta u zaostaku, gosti iz Beograda su stigli do prednosti na nešto manje od tri minuta do kraja kada je Marko Simonović pogodio za dva, a već u narednom napadu postigao trojku.

Finiš prve četvrtine definitvno je protekao u znaku Simonovića, koji je postigao čak tri trojke iz svega četiri pokušaja.

Ova dionica se završila sa prednošću Zvezde od 26:22.

Isti košarkaš već na startu druge četvrtine donio Zvezdi plus sedam, a izabranici Dejana Radonjića su do dvocifrene prednosti došli pri isteku prvog minuta ovog dijela igre kada je Dejan Davidovac pogodio trojku.

Uslijedila je trojka Ognjena Dobrića, pa je Zvezda otišla na velikih plus 13, zbog čega je trener domaćih Šiler morao da traži tajm-aut.

Žalgiris se nakon ovog tajm-auta trgao, pa je drugom trojkom Grigonisa istopio razliku na svega minus četiri.

Bitnu trojku pogodio je Aleksa Uskoković za plus šest na minut i po do kraja, ali je Radonjićev tim na poluvrijeme otišao sa četiri poena prednosti nakon dvojke Lekavičijusa.

Drugo poluvrijeme počelo je odlično za mladog Uskokovića, koji je održavao Zvezdinu prednost, ali su domaći izjednačili polovinom treće dionice zahvaljujući šuterski raspoloženom Grigonisu.

Isti košarkaš je nedugo zatim i preokrenuo rezultat, a Žalgiris je stigao na plus pet trojkom izvanrednog Hajnsa.

Važnu trojku za Zvezdu postigao je Lojd na tri sekunde pre kraja četvrtine, pa su “crveno-bijeli” u odlučujuću dionicu ušli sa dva poena zaostatka.

Posljednju četvrtinu Žalgiris je počeo daleko bolje stigavši do dvocifrene prednosti već polovinom dionice.

“Crveno-bijeli” nisu ličili na sebe iz prethodne tri četvrtine, prve poene u ovom dijelu igre postigli su tek poslije šest i po minuta kada je Lojd pogodio za dva.

Sve je bilo riješeno kada je Rubit na nešto više od dva minuta pre kraja pogodio za plus 13.