Infopunkt

Nastavnica vjeronauke pitala đake da li bi radije sjedili kraj Srbina, Roma ili geja


Nastavnica vjeronauke u Osnovnoj školi kraj Rijeke podijelila je učenicima listić u kojem ih pita pored koga bi sjedili u vozu i zašto. Ispod pitanja su ponuđeni odgovori: homoseksualca, srpskog vojnik iz Bosne, Roma koji je tek izašao iz zatvora i drugih.

Za kratko vrijeme je listić počeo kolati društvenim mrežama, a novinari su pozvali direktorku škole za komentar.

– Istina je i zgroženi smo. Morate samo shvatiti da nijedan direktor nema pravo da izabere nastavnika ili nastavnicu vjeronauke, već to radi nadbiskupija – rekla je Sandra Krpan, direktorkaškole.

Ovaj listić je bio namijenjen učenicima osmog razreda osnovne škole.

– Apsolutno kao škola zalažemo se za mir i toleranciju i uvažavanje različitosti i upravo tome svakodnevno i poučavamo naše učenike i neizmjerno na je žao ukoliko je došlo do iznošenja neprimjerenih poruka prema našim učenicima. O svemu navedenom obavijestićemo i Ministarstvo nauke i obrazovanja, Riječku nadbiskupiju, zatražiti stručno-pedagoški nadzor, te postupiti u skladu pravilnicima i Zakonu nakon utvrđenog potpunog činjeničnog stanja – stoji u saopštenju škole.

– Odmah nakon saznjana sam kontaktirala nastavnicu te zatražila listić, a u razgovor je uključena i stručna suradnica Škole, jer sadržaje ocjenjuju neprimjerenim iako nastavnica navodi da je nastavni listić upotrijebila kako bi učenike naučila da ne trebaju imati predrasude prema ljudima – dodala je direktorka.

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Dodik: Nema budžeta BiH ako se ne uvaže zahtjevi poljoprivrednika iz RS

OT

Prijedorski odbornici protiv ostavke direktora Doma zdravlja

OT

“Putevi” finansiraju izgradnju mosta u naselju Česma

OT

Kašćelan i ostali osumnjičeni braniće se sa slobode

OT

Sudija Pejović mjesec dana iza rešetaka

OT

U Srbiji potvrđena 2 384 slučaja, preminulo 34

OT

1 komentar

Галилео Галилеи Subota, 6.03.2021., 18:47 at 6:47 pm

У држави која слави НДХ тњковине то је питање сасвим нормално.

Odgovor

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više