NBA rezultat u Kaknju: Borac pregazio rivala

Košarkaški Borca pregazili su domaći Kakanj sa 126:83 u utakmici 21. kola Premijer lige BiH.

Na ovaj način su Banjalučani potvrdili da se nalaze u usponu formi i da od njih treba očekivati još bolje rezultate u tekućoj sezoni u kojoj žele da budu plasirani među prvih pet ekipa.

Domaći su koliko-toliko odolijevali u prvoj četvrtinu u kojoj su uglavnom bili u vođstvu. Ubrzo su se raspucali košarkaši Borca koji su drugu dionicu dobili sa nevjerovatnih 37:14 i tada je sve bilo jasno ko će na kraju doći do cijelog plijena. I naredne dvije četvrtine su prošle u znaku tima trenera Dragana Nikolića te je na kraju ostalo zapisano 126:83 za banjalučkog premijerligaša.

Hayden Lescault sa 19 i Nikola Tanasković sa 18 poena bili su najefikasniji u pobjedničkom sastavu, a kod Kaknja Miloš Pajović je ubacio 20 pogodaka.